MHRS Sakarya Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
A+
A-
MHRS Sakarya Randevu Nasıl Alınır?

Sakarya’da bulunan kişiler hastanede muayene olmak için ya sabahın erken saatlerinde hastaneye giderek sıra almalı ya da randevu yoluyla sırasını almalıdır. Bunların yapılmaması durumunda muayene olmak için hastaneye gidildiğinde çok uzun süreler beklenildiği gibi bazı hastaneler belli bir saatten sonra yoğunluktan dolayı acil dışında hasta kabul etmemektedir. Sabahın erken saatlerinde hastanede sıra alınsa bile yine uzun süreler beklenmek zorunda kalınabilmektedir.

Ortalama 2 saat beklemeden muayene olmak neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı MHRS Sakarya randevu nasıl alınır sorusunun önemi Sakaryalılar için çok fazla olup bu sayede kolay bir şekilde randevu alabilmektedirler. Randevu alındığında muayene olmak için sadece 15 dakika öncesinden hastaneye gidilmesi yeterli olmaktadır. Böylece çok kısa bir zaman aralığında muayene olunmakta ve gereken testler yaptırılmakta ya da hastaneden ayrılabilmektedir.

MHRS Sakarya Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Sakarya randevu nasıl alınır sorusunun farklı iki cevabı bulunmakta olup bunlar sayesinde kısa sürelerde randevu alınabilmektedir. Bunlardan ilki internet üstünden randevu almak olup son dönemde internetin yaygınlaşması düşünüldüğünde herkes rahatlıkla bu yöntemi kullanarak randevu alabilir. Bunun için öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan siteye üye olunarak şifre alınması gerekmekte ya da e-devlet şifresine sahip olunmalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan siteye üye olmak için ilgili bölüme gelerek orada bulunan formların eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Söz konusu formlarda kişisel bilgiler, güvenlik bilgileri ve iletişim bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler daha sonraki süreçlerde kullanılmaktadır.

MHRS Sakarya randevu nasıl alınır konusunda internet üzerinden randevu alabilmek için izlenmesi gereken adımlar bulunmaktadır. Söz konusu adımlar şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapıldıktan sonra çıkan kırmızı haritadan Sakarya ilinin seçilmesi gerekmektedir.
  • Sakarya seçildikten sonra burada bulunan hastaneleri gösteren bir liste oluşmakta ve bu listeden hizmet alınmak istenen hastane seçilmelidir.
  • Yapılacak seçimlerden sonra aktif hale gelen “randevu al” kısmına basılması ve yeni sayfaya geçiş yapılması gerekmektedir.
  • Burada daha önce alınan şifrenin ve T.C. kimlik numarasının yazılması suretiyle sisteme giriş yapılması gerekmektedir.
  • Daha sonra ise sırasıyla poliklinik ve doktor seçilmelidir.
  • Son olarak ise tarih ve saat belirlenmelidir.

Bu işlemler yapıldıktan sonra onay verilmesi halinde internetten randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır. MHRS Sakarya randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı için ise öncelikle Sağlık Bakanlığı ALO 182 hattının aranması gerekmektedir. Telefondaki görevli muayene olmak isteyen kişiden öncelikle T.C. kimlik numarasını istemektedir. Bu verildikten sonra ise muayene olmak istenen şehir sorulmaktadır. Buna Sakarya cevabının verilmesi ardından da hangi hastanede tedavi olunmak isteniyorsa onun belirtilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra sırasıyla poliklinik, doktor ve tarih seçimi yapılmalıdır. Görevli tarafından belirtilen müsait zamanlardan bir tanesi tercih edildiğinde randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Sakarya Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.