MHRS Rize Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
A+
A-
MHRS Rize Randevu Nasıl Alınır?

Karadeniz Bölgesinin önemli şehirlerinden birisi olan Rize’de bulunan kişilerin hastanelerden randevu alabilmesi için farklı seçenekleri bulunmaktadır. MHRS Rize randevu nasıl alınır sorusunun cevabı bu seçenekleri kapsamaktadır. İnsanlar randevu alarak rahatlıkla muayene olabilmekte ve boş yere beklemek zorunda kalmamaktadır. Randevu almak isteyenlerin seçenekleri arasında bulunan telefonla randevu alabilmek için izlenmesi gereken adımlar bulunmaktadır.

İnsanlar söz konusu adımlara uyarak kısa sürede randevu alabilmektedir. Öncelikle insanların ALO 182 hattını araması gerekmektedir. Daha sonra ise telefondaki görevli tarafından istenecek olan T.C. kimlik numarasının eksiksiz ve tam olarak verilmesi çok önemlidir. Çünkü bu numarayla görevli sisteme giriş yapmaktadır. Bundan sonra ise hizmet almak istenen il sorulmaktadır ki buna Rize cevabının verilmesi gerekmektedir. Sonra sırasıyla hastane, poliklinik ve doktor seçiminin yapılması gerekmektedir.

MHRS Rize Randevu Nasıl Alınır?

Son aşamada ise tarih ve saat belirlenmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Seçilen doktorun istenen tarihte boş zamanı yok ise ya doktorun değiştirilmesi ya da farklı bir zamanın tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece telefonla randevu alma işlemi tamamlanmış olacaktır.

MHRS Rize randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise internet olup insanlar internet üzerinden de kolay bir şekilde randevu alabilmektedir. Fakat öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından randevu hizmeti verilen siteye üye olunması gerekmektedir. Bunun için yapılması gerekenler kısaca şu şekildedir:

  • Hastaların öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girmesi ve çıkan haritadan Rize’yi seçmeleri gerekmektedir.
  • Rize seçiminden sonra ise beliren listeden hizmet alınmak istenen hastane seçilmelidir.
  • Bu seçimlerin ardından “Randevu al” butonuna basılmalıdır.
  • Açılan yeni sayfanın alt kısmında bulunan “Üye ol” kısmı seçilmeli ve çıkan formların eksiksiz bir şekilde doldurulması sonucu üyelik alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Rize randevu nasıl alınır sorusunun cevabı olan internet üzerinden randevu almak için yapılması gerekenler şunlardır:

  • Hastaların öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girmesi ve çıkan haritadan Rize’yi seçmeleri gerekmektedir.
  • Rize seçiminden sonra ise oluşan listeden hizmet alınmak istenen hastanenin seçilmesi gerekmektedir.
  • Bu seçimlerin ardından “Randevu al” butonuna basılmalıdır.
  • Daha önce alınan üyelik şifresi ve T.C. kimlik numarası yazılarak siteye giriş yapılmalıdır.
  • Muayene olmak istenen poliklinik ve burada görev yapan doktorlardan bir tanesi seçilmelidir.
  • Son olarak ise tarih ve saat belirlenmelidir.

Yukarıda bulunan adımların izlenmesi durumunda rahatlıkla randevu alınacaktır. Fakat sistem tarafından yapılan son hatırlatmanın dikkatli bir şekilde incelenmesi ve hata olmaması durumunda onay verilmesi gerekmektedir. MHRS Rize randevu nasıl alınır sorusunun cevapları bu şekildedir. Randevu alındığı zaman muayene zamanından sadece 15 dakika önce hastaneye gelinmesi ve giriş yaptırılması gerekmektedir. Böylece çok kısa bir sürede muayene işlemleri tamamlanmış olmakta ve hastanede uzun süreler beklenilmemektedir. Rizeliler böylece hem zaman kazanmakta hem de yorulmamaktadır.

MHRS Rize Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.