MHRS Ordu Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
758
A+
A-
MHRS Ordu Randevu Nasıl Alınır?

Ordu’da bulunan vatandaşların gidebileceği çok sayıda hastane olmasında rağmen insanların yoğun bir şekilde buraları kullanmalarından dolayı zaman zaman ciddi sıralar beklenilmesi gerekebilmektedir. Bundan dolayı da insanlar daha fazla sıra beklememek için sabahın erken saatlerinde hastanelere sıra almak için gitmekte ve muayene zamanına kadar burada beklemektedir. Fakat buna rağmen ortalama 3 saatlik bir bekleme söz konusu olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı bir süre önce uygulamaya başladığı randevu sistemi sayesinde insanların bu kadar uzun süre beklemelerinin önüne geçmiştir. MHRS Ordu randevu nasıl alınır sorusunun cevapları ile alınan randevular sayesinde insanlar randevu zamanından sadece 15 dakika önce hastanede bulunmaları şartı ile muayene olabilmektedir. Böylece çok uzun saatler beklemek yerine dakikalar içinde muayene olunabilmektedir.

MHRS Ordu Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Ordu randevu nasıl alınır sorusunun toplamda iki farklı cevabı bulunmakta olup bunlardan bir tanesi telefon diğeri ise internettir. İnsanlar sabit ya da cep telefonu ile randevu alabilmektedir. Bunun için öncelikle Sağlık Bakanlığının kurmuş olduğu ALO 182 hattının aranması ve istenen bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Söz konusu numara arandığı zaman telefondaki görevli öncelikle muayene olacak kişinin T.C. kimlik numarasını istemektedir. Daha sonra ise muayene olmak istenen ilin belirtilmesi istenmekte olup hastaların buna Ordu cevabını vermeleri gerekmektedir. Daha sonra ise sırasıyla hastane ve poliklinik tercihleri yapıldıktan sonra görevli olan doktorlardan bir tanesi seçilmelidir. Son olarak da doktorun uygun olduğu saat ve tarihlerden bir tanesi seçilerek işlem tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Ordu randevu nasıl alınır sorunun bir başka cevabı olan internet sayesinden Ordulular ev ya da işyerlerindeki interneti kullanarak rahatlıkla randevu alabilmektedir. Fakat burada bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmakta olup bunlara göre işlemlerin yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından bir takım hizmetler internet üzerinden verilmekte olup randevu alma işlemi için de benzer uygulama yapılmaktadır. Bunun için kurulan özel bir site bulunmakta olup hastaların bu siteye e-devlet şifresi ile giriş yapmaları ya da üye olarak buradan alınan şifre ile giriş yapılmalıdır. Üye olmak için ise sitenin ilgili bölümüne gelerek istenen bilgilerin doldurulması yeterli olmaktadır. İşlem sonunda verilen şifre ile siteye giriş yapılabilmektedir.

MHRS Ordu randevu nasıl alınır sorusunun cevabı şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapılmalı
  • Haritadan önce Ordu ile daha sonra çıkan listeden hizmet almak istenen hastanenin seçilmesi
  • Randevu al butonuna basılması
  • C. Kimlik numarası ve şifrenin yazılarak siteye giriş yapılması
  • Poliklinik ve doktor seçimi
  • Tarih ve saatin belirlenmesi

Yukarıda belirtilen adımların sonunda sistem yapılan seçimleri tekrar kontrol edilmesi amacıyla hatırlatmakta ve onay istemektedir. Yapılan kontrollerde hata olmaması durumunda onay verilerek işlem tamamlanmakta ve randevu alınmaktadır. Böylece insanlar rahat bir şekilde hastaneye gidebilmektedir.

MHRS Ordu Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.