MHRS Niğde Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
A+
A-
MHRS Niğde Randevu Nasıl Alınır?

Hastanelerde muayene olmak isteyen Niğdelilerin önünde iki seçenek bulunmaktadır. Öncelikle geçmişten beri yapılan hastaneye giderek sıra almak şeklinde bir seçenek bulunmaktadır. İnsanlar muayene olmak için mutlaka sabahın erken saatlerinde giderek sıra almalı ve daha sonrada sıranın gelmesini beklemeliler. Bu yöntemdeki toplam bekleme süresi yoğunluğa ve sabahki gitme zamanına bağlı olarak 1 saat ile 5 saat arasında değişmektedir. Sıra almaya ne kadar geç gidilirse o kadar çok beklenilmesi gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Diğer seçenek ise randevu almak olup insanlar bu seçenek sayesinde beklemekten kurtulmaktadır. Randevu saatinden sadece 15 dakika önce gidilmesi muayene olmak için yeterli olduğundan insanlar MHRS Niğde randevu nasıl alınır sorusunun cevabını çok fazla merak etmektedir.

MHRS Niğde randevu nasıl alınır sorusuna verilebilecek iki farklı cevap bulunmakta olup insanlar bunları uygulayarak rahat bir şekilde randevu alabilmektedir. Bunlardan bir tanesi telefon olup telefon ile randevu almak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

MHRS Niğde Randevu Nasıl Alınır?

  • Öncelikle Sağlık Bakanlığı ALO 182 hattının sabit ya da cep telefonu ile aranması
  • Telefondaki görevlinin istemiş olduğu bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde verilmesi
  • Randevu istenen tarih ve saatin belirtilmesi

Yukarıdaki adımlar sırasında gereken yönlendirmeyi telefondaki görevli yaptığı için insanlar zorlanmadan randevu alabilmektedir. İstenen tarih ve saatin dolu olması durumunda farklı bir doktor tercih edilebileceği gibi görevli tarafından önerilen zamanlardan birisi de tercih edilebilir.

MHRS Niğde randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı da internettir. Niğdeliler internet üzerinden rahatlıkla randevu alabilmekte ve böylece hastanelerde beklemeden muayene olabilmektedir. Bunun için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan siteye üye olunması ya da bu siteye e-devlet şifresi ile giriş yapılmalıdır. E-devlet şifresi olmayanlar PTT’den 2 TL karşılığında bunu alabileceği gibi siteye de kısa bir sürede üye olabilirler. Siteye üye olmak için ilgili bölüme gelinmesi ve istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Böylece üyelik alma işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. MHRS Niğde randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından olan internet üzerinden randevu alma işlemi şu şekilde olmaktadır:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girilmesi ve çıkan haritadan Niğde’nin seçilmesi gerekmektedir.
  • Daha sonra ise Niğde bulunan hastanelerin listesinden hizmet alınmak istenen hastane seçilmelidir.
  • Bu seçimlerden sonra “Randevu al” seçeneği belirmekte ve bunun seçilmesi gerekmektedir.
  • Yeni gelen sayfada T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılmalıdır.
  • Giriş yapıldıktan sonra muayene olmak istenen poliklinik ve doktor seçiminin yapılması gerekmektedir.
  • Yukarıdaki seçimlerin tamamlanmasının ardından doktorun uygun olduğu tarih ve saatler net olarak görülmekte olup bunlardan uygun olanın tercih edilmesi gerekmektedir
  • Son bir kontrolden sonra onay verilmesi halinde randevu alma işlemi tamamlanmaktadır.

Yukarıdaki adımlar ile randevu alma işlemi gerçekleştirilebilir.

MHRS Niğde Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.