MHRS Nevşehir Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
A+
A-
MHRS Nevşehir Randevu Nasıl Alınır?

Nevşehirliler hastanede muayene olmak için ya randevu almakta ya da sabahın erken saatlerinde giderek sıra almaktadır. Sabahın erken saatlerinde alınan sıranın ardından ise sıranın gelmesi beklenmekte ve daha sonra muayene olunmaktadır. Söz konusu bekleme süresi hastanede bulunan yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Hastane yoğun olmaz ise insanlar yaklaşık 90 dakika beklerken hastanenin yoğun olması durumunda ise 4 ile 5 saat beklenmektedir.

MHRS Nevşehir randevu nasıl alınır sorusunun cevabı sayesinde bekleme süresi sadece 15 dakikaya düşebilmektedir. Sağlık Bakanlığının kurmuş olduğu sistemden randevu alan kişiler randevu saatinden sadece 15 dakika önce giderek muayene olabilmektedir. Böylece uzun beklemelere de gerek kalmamaktadır.

MHRS Nevşehir Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Nevşehir randevu nasıl alınır sorusunun cevabı yukarıda bahsedilen basit nedenden dolayı son derece önemlidir. İnsanlar randevu almak istediklerinde kullanabilecekleri farklı iyi yol olup kendi durumlarına bağlı olarak bunlardan bir tanesini kullanarak rahatlıkla randevu alabilmektedir. Söz konusu yöntemlerden ilki telefon ile randevu alma işlemdir. Telefonla randevu almak isteyen kişilerin Sağlık Bakanlığı ALO 182 hattını araması gerekmektedir.

Bu numara arandığında karşıdaki görevli öncelikle hastaneye gidecek olan kişinin T.C. kimlik numarasını istemektedir. Daha sonra kişinin hangi ilde hastaneye gideceğin sorduğunda verilecek cevabın Nevşehir olması gerekmektedir. Daha sonra sırasıyla poliklinik, doktor, tarih ve saat seçilmektedir. Bunlardan tarih ve saatin seçimini yaparken istenilenlerin dolu olması halinde ya doktorun değiştirilmesi ya da görevli tarafından söylenen tarih seçeneklerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

MHRS Nevşehir randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise internet olup günümüzde kullanım derecesi düşünüldüğünde kolay bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Devlet kurumlarından bazıları hizmetlerinin bir bölümünü internetten verdiği gibi Sağlık Bakanlığı da randevu alma dahil bir takım hizmetlerini internetten vermektedir. İnternet üzerinden randevu alabilmek için öncelikle bakanlık tarafından hazırlanan siteye üye olunması ya da siteye e-devlet üzerinden girilmesi gerekmektedir. Siteye üye olmak isteyenlerin bunun için birkaç dakika ayırmaları yeterli olmakta ve bu da hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Sitenin ilgili bölümüne gelerek üyelik formlarını eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir.

MHRS Nevşehir randevu nasıl alınır konusunda üyelik alındıktan sonra randevu alma aşamalarını dikkatli bir şekilde yapmak gerekmektedir. Randevu alabilmek için öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapılmalı ve çıkan haritadan İç Anadolu Bölgesinde yer alan Nevşehir’in seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise burada bulunan hastanelerin listesinden muayene olmak istenen seçilmelidir. Bunlar eksiksiz bir şekilde yapıldıktan sonra ise “Randevu al” kısmına tıklanması ve ardından da üyelik bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise sırasıyla poliklinik, doktor, tarih ve saat seçiminin yapılmasıyla randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır. Fakat söz konusu işlemlerden sonra yapılan seçimlere onay verilmesi gerekmektedir.

MHRS Nevşehir Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.