MHRS Muş Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
A+
A-
MHRS Muş Randevu Nasıl Alınır?

Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Muş’ta insanlar muayene olmak için hastaneye gitmeden önce randevu almakta ve böylece hastanelerde uzun süre beklememektedir. Sağlık bakanlığı tarafından uzun süredir kullanılan sistem sayesinde insanlar randevu almakta ve randevu saatinden yalnızca 15 dakika önce hastaneye giderek muayene olmaktadır. Randevu sisteminin sağlamış olduğu bu kolaylık sayesinde insanlar hem yorulmamış hem de zaman kaybetmemiş olmaktadır.

MHRS Muş randevu nasıl alınır sorusu bundan dolayı Muşluları yakından ilgilendirmektedir. Randevu alınmadan hastaneye gidildiğinde ise öncelikle çok uzun sıra beklememek için sabahın erken saatlerinde hastaneye gidilmekte ve burada sıra alınmaktadır. Daha sonra ise sıranın gelmesi beklenmekte ve bu ana kadar olan bütün zaman hastanede geçirilmektedir. Bu da insanları yormaktadır.

MHRS Muş Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Muş randevu nasıl alınır sorusunun iki farklı cevabı bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon olup insanlar cep telefonu ya da sabit telefon ile randevu alabilmektedir. Bunun yapılması gereken ise öncelikle Sağlık Bakanlığı ALO 182 hattının aranmasıdır. Söz konusu arama sonucunda kolaylıkla randevu alınabilmektedir. Telefonla randevu alabilmek için izlenmesi gereken adımları şu şekildedir:

  • C. Kimlik numarası
  • Muayene olmak istenen il
  • Muayene olmak istenen hastane, poliklinik ve doktor
  • Muayene olmak istenen tarih ve saat

Yukarıdaki bilgiler telefondaki görevli tarafından muayene olacak kişiden istenmektedir. Söz konusu bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi çok önemlidir. Ayrıca tarih ve saat konusunda bazen yoğunluktan dolayı boş yer olmayabilmektedir. Böyle durumlarda görevli tarafından sunulan seçeneklerden bir tanesinin tercih edilmesi gerekmektedir.

MHRS Muş randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise son yıllarda hızla yaygınlaşan ve hızlanan internettir. E-devlet üzerinden birçok resmi kurumun hizmet verdiği günümüzde hastaneden randevu almak için de internet kullanılmaktadır. Bunun için ise Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan siteye ya e-devlet şifresi ile girilmesi ya da siteye üye olarak şifre alınması gerekmektedir. Siteye üye olmak isteyenler ise çok basit bir şekilde bunu yapabilmektedir. Öncelikle sitenin ilgili bölümüne geçiş yapılmalı ve burada bulunan kişisel bilgiler, güvenlik bilgileri ve iletişim bilgilerinin eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Bunun ardından üyelik alınmış ve şifre belirlenmiş olmaktadır.

MHRS Muş randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından olan internetten randevu almak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapılmalı ve çıkan haritadan Muş seçilmelidir.
  • Muş’un seçilmesinin ardından ise burada bulunan hastanelerin listesi gelmekte olup bunlardan bir tanesinin tercih edilmesi ve ardından da randevu al butonuna basılması gerekmektedir.
  • Bu aşamadan sonra siteye e-devlet şifresi ya da üyelik şifresi ile giriş yapılmalıdır.
  • Muayene olmak istenen poliklinik ve doktor seçimi yapılmalıdır.
  • Muayene tarihi ve saati belirlenmelidir.

Yukarıdaki işlemlerin ardından onay verilmesi halinde randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Muş Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.