MHRS Muğla Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
792
A+
A-
MHRS Muğla Randevu Nasıl Alınır?

Türkiye’nin önemli turistik merkezlerinden birisi olan Muğla’da bulunan insanlar hastanelere giderek muayene olmak için sabahın erken saatlerinde hastanelere gitmesi ve burada muayene için sıra alması gerekmektedir. Alınan sıranın ardından ise muayenenin beklenmesi gerekmektedir. Böylece Muğlalılar hastanede tedavi olabilmek için uzun saatler beklemelidir. Fakat Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen randevu sistemi sayesinde söz konusu süre beklenilmeden de muayene olunabilmektedir.

MHRS Muğla randevu nasıl alınır konusu sayesinde insanlar rahat bir şekilde randevu alabilmekte ve beklemeden muayene olabilmektedir. Randevu sayesinden insanlar muayene saatinden sadece 15 dakika önce hastaneye gitmesi gerekmekte olup böylece zaman kaybedilmemektedir. Ayrıca hastanede uzun süre beklenilerek oluşan yoğunluk engellenmiş olmaktadır.

MHRS Muğla Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Muğla randevu nasıl alınır sorusunun farklı cevapları bulunmakta olup bunlardan bir tanesi internettir. İnternet üzerinden randevu almak son derece kolay ve kısadır. Bunun için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesine giriş yapılması ve buradan işlemleri kademeli olarak yapmaları gerekmektedir. Fakat söz konusu siteye girebilmek için üye olmak ya da e-devlet şifresinin kullanılması gerekmektedir. Üye olmak için izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesinde giriş yapıldıktan sonra öncelikle çıkan haritadan Muğla ilinin seçilmesi
  • İl seçiminden sonra hizmet veren hastanelerden bir tanesinin tercih edilmesi ve “Randevu al” butonuna basılması
  • Açılan ekranda bulunan “üye ol” kısmına giriş yapılması ve çıkan formların eksiksiz bir şekilde doldurulması

Yukarıdaki adımlar sonucunda üyeli alınabilmektedir. Daha sonra ise randevu almak için şu adımların izlenmesi gerekmektedir:

  • C. kimlik numarası ve şifrenin yazılarak siteye girilmesi
  • Hastanede bulunan polikliniklerden muayene olmak istenenin tercih edilmesi
  • Doktor seçimi
  • Tarih ve saat belirlenmesi

Yukarıdaki adımlar MHRS Muğla randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından birini oluşturmaktadır. Bu aşamalar sayesinde kolay bir şekilde randevu alınabilmektedir. Yukarıda belirtilen tüm seçimlerin yapılmasının ardından sistem tarafından kullanıcılara hatırlatma yapılmakta ve böylece seçimlerin kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Bunlara onay verilmesi halinde randevu alınmış olmaktadır.

Hastanede muayene olmak için randevu alınırken kullanılacak bir başka seçenek ise telefondur. MHRS Muğla randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından olan telefonla randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığı ALO 182 hattının aranması yeterlidir. Söz konusu hat arandıktan sonra karşıdaki görevli öncelikle muayene olacak kişinin T.C. kimlik numarasını sormaktadır. Kimlik numarası söylendikten sonra Muğla’da muayene olmak istendiğinin belirtilmesi ve ardından da hastane seçiminin yapılması gerekmektedir. Bunun ardından ise Poliklinik ve doktor seçimi yapılmakta son olarak da tarih ve saat belirlenmektedir. Tüm aşamalarda telefondaki görevli gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeyi yaptığı için insanlar herhangi bir zorluk yaşamamakta ve randevularını rahatlıkla alabilmektedir. İstenilen tarihte boş randevunun olmaması durumunda ise doktor değişikliğine gidilmesi gibi bir imkan varsa kullanılmalı ve randevu alınmalıdır.

MHRS Muğla Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.