MHRS Mardin Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
A+
A-
MHRS Mardin Randevu Nasıl Alınır?

Hastanelerde muayene olabilmek için insanların farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki geçmiş zamanda olduğu gibi sabahın erken saatlerinde hastaneye giderek sıra almaktır. Bu şekilde hastaneye gidildiğinde ayrıca bir de sıranın gelmesi beklenmek zorundadır. Yani uzun bir bekleme süresinden söz edilebilir. İnsanlar hastanede muayene olabilmek için yoğunluğa bağlı olarak bazen 1 saat bazen ise 5 saat bekleyebilmektedir. Bekleme süresi genellikle hastanede geçirilmektedir.

Diğer seçenek ise yakın geçmişte hayatımıza girmiş olup insanlara ciddi kolaylık sağlamaktadır. MHRS Mardin randevu nasıl alınır sorusunun cevabıyla doğrudan ilgili olan bu seçenekte insanlar hastaneye gitmeden önce randevu almakta ve randevu saatinden sadece 15 önce hastaneye giderek muayene olmaktadır. Böylece beklemeden muayene olunabilmektedir.

MHRS Mardin Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Mardin randevu nasıl alınır sorusunun iki farklı cevabı bulunmaktadır. İnsanlar dilerlerse bu seçeneklerden istediklerini tercih ederek randevu alabilirler. Söz konusu seçeneklerden ilki telefon ile randevu almaktır. Bu yöntemde Sağlık Bakanlığına ait olan ALO 182 hattı aranmakta ve buradan randevu alınmaktadır. Söz konusu işlem için görevli personel öncelikle muayene olacak kişiye ait kimlik numarasını istemektedir. Daha sonra ise muayene olacağı ili sormakta olup buna Mardin cevabının verilmesi gerekmektedir.

Bundan sonra ise Mardin’de bulunan hastanelerin hangisine gidilmek isteniyor ise onun belirtilmesi gerekmektedir. Son olarak ise poliklinik ile doktor seçimi de yapılmaktadır. Tüm bunlardan sonra görevli uygun tarih ve saatleri söylemekte ve bunlar arasından seçim yapılarak telefonlar randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Mardin randevu nasıl alınır konusundaki bir başka cevap ise internettir. Günümüzde internetin çok yoğun kullanılmasından dolayı randevu alma gibi farklı işlemler buradan yapılabilmektedir. İnternet üzerinden randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan internet sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Bunun için ise muayene olmak isteyen kişilerin ya e-devlet şifresine sahip olması ya da siteye üyeliklerinin bulunması gerekmektedir. Bunlardan ikisi de olmayan kişilerin siteye üye olmaları gerekmektedir ki oldukça basit ve kısa bir işlemdir. Bunun için söz konusu sitedeki üye ol bölümüne giriş yapılması ve buradaki formları doğru şekilde doldurarak üyeliklerini tamamlamaları gerekmektedir. Üyelikler tamamlandıktan sonra ise kullanıcılara şifreleri ile sisteme giriş yapabilmektedir.

MHRS Mardin randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından bir tanesi olan internet üzerinden randevu almak için izlenmesi gereken yol genel olarak şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapıldıktan sonra çıkan haritadan Mardin seçilmelidir.
  • Mardin seçiminden sonra ise liste halinde gösterilen hastaneler arasından muayene olmak istenen seçilmelidir.
  • Daha sonra muayene olmak istenen poliklinik ve burada görev yapan doktorlar arasından seçim yapılmalıdır.
  • Son olarak ise randevunun tarihi ve saatinin belirlenmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemler kontrol edildikten sonra onay verilmesi halinde internetten randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Mardin Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.