MHRS Malatya Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
751
A+
A-
MHRS Malatya Randevu Nasıl Alınır?

Malatyalılar hastaneye gitmek istediklerinde erken muayene olmak için sabahın erken saatlerinde hastaneye giderek sıra almaları ve sonra da sıralarının gelmelerini beklemeleri gerekmektedir. Böylece muayene olmadan önce uzun süre beklemek zorunda kalmaktadırlar. Bundan dolayı insanlar hastaneye gitmeden önce randevu almakta ve bu da fazla bekleme sürelerine engel olmaktadır.

MHRS Malatya randevu nasıl alınır konusu bundan dolayı çok önemlidir. Randevu alınarak muayene olmak isteyenlerin hastaneye sadece 15 dakika önce gitmesi gerekmektedir ki bu da çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Randevu alabilmek için hastaların kullanabilecekleri farklı iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon ile diğer is internet üzerinden randevu alınmasıdır.

MHRS Malatya Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Malatya randevu nasıl alınır sorusunun yukarıda da bahsedildiği gibi iki farklı cevabı ve yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon ile randevu almaktır ki söz konusu yöntem oldukça basittir. Telefondaki kişinin sistemsel bir bilgisayar yerine gerçek bir insan olması randevu alma işini çok daha kolay yapmaktadır. Telefon ile randevu alabilmek için yapılması gerekenler kısaca şu şekildedir:

  • Sağlık Bakanlığının ALO 182 hattının aranması
  • Telefondaki görevlinin istemiş olduğu bilgilerin eksiksiz bir şekilde verilmesi
  • Muayene olmak istenen il olarak Malatya’nın belirtilmesi
  • Muayene olmak istenen hastane ve poliklinik seçiminin yapılması
  • Doktor seçimi
  • Tarih ve saat seçimi

Tarih ve saat seçiminde bazen istenilen tarihlerdeki yoğunluktan dolayı randevu olmayabilmektedir. Bundan dolayı da telefondaki görevlinin yönlendirmesi sonucunda sunmuş olduğu seçeneklerden bir tanesinin tercih edilmesi gerekmektedir.

MHRS Malatya randevu nasıl alınır sorunun bir başka cevabı ise internet olup bu yöntem de oldukça basittir. Bu yöntemi kullanarak randevu alabilmek için sisteme üye olunması ya da e-devlet şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir. Üyeliği olanlar ise T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yapabilmektedir. Üye olmak isteyenlerin bakanlığın hizmet vermiş olduğu siteye giriş yaparak “üye ol” kısmına geçiş yapmaları gerekmektedir. Burada üç farklı formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir ki bunlar kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ve güvenlik bilgileri formudur. Söz konusu formların eksiksiz bir şekilde doldurulmasıyla birlikte üyelik alınmış olmakta ve bundan sonraki bütün randevu alma işlemlerinde kullanılabilmektedir.

MHRS Malatya randevu nasıl alınır konusunda internetten randevu alabilmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle randevu almak için https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapılmalı ve ardından da haritadan Malatya’nın seçilmesi
  • Malatya’da bulunan hastaneler arasından hizmet alınmak istenin seçilmesi
  • Poliklinik ve doktor seçiminin yapılması
  • Saat ve tarihin belirlenmesi

Yukarıda bulunan adımların izlenmesi sonucunda randevu alma işlemi için son bir kontrol yapılmakta ve onay istenmektedir. Onay verilmesi durumunda ise randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır. Randevu alma işlemi sırasında uygun olan tarih ve saatlerin net olarak gözükmesi hastalara ayrıca kolaylık sağlamaktadır.

MHRS Malatya Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.