Mhrs Laboratuvar Sonuçları Nasıl Öğrenilir ?

03.02.2018
1.476
A+
A-
Mhrs Laboratuvar Sonuçları Nasıl Öğrenilir ?

İnsan sağlığı konusunda hizmet veren sağlık kuruluşları ülkemizde çok yoğun bir çalışma mesaisi gerçekleştirmektedir. Bunun sebebi kişi başına düşen sağlık çalışanı sayısının oldukça az olması olarak gösterilmektedir. Hastanelerde muayene sırası, tahlil sırası derken oldukça yoğun bir kalabalık söz konusu olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve kalabalığın artması bazı işlemlerin internet üzerinde online yapılabilmesine imkan sağlamaktadır. MHRS yani merkezi hekim randevu sistemi üzerinden hastanelerle ilgili birçok işlemi yapmak mümkün olmaktadır. Mhrs laboratuvar sonuçları nasıl öğrenilir sorusuna cevap bulmak isteyenler için öncelikle Mhrs üzerinden doktora muayene olabilmek için ve tahlili verebilmek için sıra numarası alınması gerektiği söylenmektedir. Sistem üzerinden sıra numarası alıp muayene saatinde doktora muayene olup laboratuar işlemlerini tamamladıktan sonra yine internet üzerinden tahlil sonuçlarını öğrenebilmek mümkün olmaktadır.

Mhrs Laboratuvar Sonuçları Nasıl Öğrenilir Konusu ve Mhrs Giriş Bilgileri

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu ve hastanelerin kalabalık yükünü bir nebze azaltan randevu sitemi ile hastaların da artık uzun zaman sıra bekleme çilesi son bulmuş olmaktadır. Bu konuda Bakanlığın online olarak hazırladığı ve internet üzerinden giriş yapılarak hastane işlemlerinin yapıldığı bu sistemde öncelikle hastanın bu Mhrs’ye kayıt olup bir şifre almış olması gerekmektedir. Sistemde şifresi bulunan kişi Mhrs’ girdiğinde TC kimlik numarasını ve şifresini girmesi halinde bu sistemden yararlanmaya başlamaktadır. Mhrs’ye giren kişi buradan öncelikle muayene olacağı şehir ve o şehirde gideceği hastaneyi seçip daha sonra da o hastane için giriş yapmaktadır. TC kimlik numarası ve Mhrs şifresini giren kişi randevu saati almakta ve o saatte hastanede olarak muayene olmaktadır. Mhrs laboratuvar sonuçları nasıl öğrenilir konusunda ise yine bu sistemden giriş yapılması halinde laboratuvar sonuçlarının öğrenilmesi mümkün olmaktadır. Sonuçların sistemde çıktığının görülmesi üzerine tekrar doktora gidip sonuçların değerlendirilmesinin istenmesi mümkün olmaktadır.

Mhrs laboratuvar sonuçları nasıl öğrenilir sorusuna cevap bulmak için sisteme giriş yapabilmek amacıyla Mhrs şifresi bulunmayanlar için bir diğer giriş yöntemi de e-devletten bu sisteme giriş yaparak işlem yapılması sağlanmaktadır. E-devlet şifresi ile giriş yapabilmek için ise kişiye ait e-devlet şifresi almak gerekmektedir. Bunun için de PTT şubelerinden 2 TL karşılığında e-devlet şifresi alınabilmektedir. Alınan şifre ile sisteme ilk giriş yapıldıktan sonra şifrenin kişi tarafından değiştirilmesi uygun olmaktadır. E-devlet şifresi bulunan kişiler MHRS’ye girdiklerinde giriş kısmında e- devlet ile giriş kısmını tıkladıklarında karşılarına e-devlet sayfası çıkmaktadır. e-devlet sayfasında kişinin tüm yaşamı ile ilgili işlem yapabileceği kısımlar bulunmaktadır. Bu bölümlerden biri de MHRS sistemi ile hastane işlemlerini yapabilmektir. Mhrs laboratuvar sonuçları nasıl öğrenilir konusunda yardım alabilmek için yine bu sisteme farklı yollarla giriş yapılarak sonuçların takibi yapılabilmekte ve böylece hastanede beklemek yerine evden internet üzerinden bu sonuçların çıkıp çıkmadığını öğrenebilmektedir. Bu hem hastalar için oldukça büyük kolaylıktır hem de hastanelerdeki kalabalığın azalması ve sağlık çalışanlarının daha verimli hizmet vermeleri demektir.

Mhrs Laboratuvar Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Mhrs laboratuvar sonuçları nasıl öğrenilir konusundan önce kişinin Mhrs’ye girişi şu sıra ile gerçekleştirmesi gerekmektedir.

  • Mhrs sitesine girilip buradan randevu almak için giriş yapılmalıdır.
  • Mhrs Sonuç Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ
  • Şehir ve o şehirdeki hastane tercihi yapılmalıdır.
  • Şehir ve hastane seçiminden sonra randevu al kısmı tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfadan “üye ol” kısmı tıklanıp buradaki “Kimlik bilgileri”, “İletişim bilgisi” ve “Güvenlik bilgileri” doldurulmalıdır.
  • Yukarıdaki işlemlerin sırayla yapılması halinde üyelik işlemi tamamlanmaktadır.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra Mhrs sayfasından giriş yapılıp laboratuvar sonuçlarına bakılması veya sonuçların takibinin yapılması söz konusu olmaktadır. Tahlillerin sonuçları yoğunluğa göre farklı sürelerde çıkarılabilmektedir Bu sebeple laboratuvara tahlil veren kişinin hastanede beklemek yerine evinden online olarak Mhrs üzerinden tahlillerin takibini yapması daha uygun olmaktadır.

Mhrs laboratuvar sonuçları nasıl öğrenilir konusunda sisteme giriş için e-devlet şifresi ile de giriş yapılabilmektedir.  Bu sistem sayesinde vatandaşa büyük kolaylık sağlanmaktadır. İnternet kullanılarak bütün işlemlerin yapılabildiği bu dönemde sağlık işlemlerinin de online yapılabilmesi halkımız için ve sağlık çalışanları için büyük kolaylık oluşturmaktadır. Bu şekilde Mhrs ile randevu alma ve sonuç takiplerinin yapılması hastaların işlemlerini de hızlandırmaktadır. Ayrıca randevu alırken kişinin istediği doktoru seçmesine ve muayeneden önce doktora hastalığı ile ilgili not iletmesi mümkün olabilmektedir. Bütün bunlar hem hasta için kolaylık hem de doktorlar için daha hızlı hizmet verme sebebi olmaktadır.

Dijital dünyadaki yeniliklerden birçoğunun sağlık alanında uygulanması söz konusu olmaktadır. Bunlardan biri de Mhrs laboratuvar sonuçları nasıl öğrenilir sorusuna cevap olabilecek yeni bir sistemin devreye girmesidir. Bu sistemde hasta akıllı telefondan sağlık işlemlerini yapabilmektedir. Muayene olacağı hastaneden ve doktordan randevu alma işleminin yanında sonuçların takip edilmesinin de yine telefondan yapılması söz konusu olabilmektedir. Bunun yanında son dönemde bazı hastanelerde başlatılan uygulama ile laboratuvar sonuçları hastanın sistemde kayıtlı olan telefonuna gönderilmektedir. Hastanın Mhrs’de yazması istenilen telefonuna tahlil sonuçları belli olduğunda sonuçlar kısa mesaj olarak iletilmektedir. Böylece hastalar için sağlık işlemleri çok daha kolay hale getirilmiş olacaktır. Hasta sisteme giriş yapmadan telefonuna sonuçlar gelmiş olacaktır. Sonuçların kısa mesaj olarak telefona gönderilmesi uygulaması şimdilik 17 hastanede uygulanmaktadır.

MHRS Giriş İşlemi Nasıl Yapılır ?

MHRS Edevlet Girişi Nasıl Yapılır ?

Mhrs Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.