MHRS Kütahya Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
933
A+
A-
MHRS Kütahya Randevu Nasıl Alınır?

Kütahya’da bulunan hastanelerde muayene olmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Söz konusu yöntemlerden ilki geçmiş zamandan beri uygulanan sabahın erken saatlerinde hastaneye giderek sıraya girmektir. Sıraya girildikten sonra muayene için sıra alınmakta ve daha sonra da muayene sırasının gelmesi beklenmektedir. Yani insanlar muayene olmadan önce uzun süre beklemek zorunda kalmaktadır. Bu bekleme süresi bazen 1 saat bazen ise 5 saat olabilmektedir. Bu durum hastane içindeki yoğunluğa bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Diğer yöntem ise MHRS Kütahya randevu nasıl alınır sorusuyla ilgilidir. İnsanlar hastaneye gitmeden önce randevu alabilmekte ve böylece de uzun bekleme sürelerinden kurtulmaktadır. Randevu alınması durumunda hastaneye 15 dakika önce ulaşmak yeterli olmaktadır.

MHRS Kütahya Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Kütahya randevu nasıl alınır konusunda hastalara iki farklı seçenek sunulmaktadır. Söz konusu seçeneklerden ilki internet üzerinden randevu alınması ikinci ise telefon ile randevu alınmasıdır. İnternet üzerinden randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından kurulmuş olan internet sitesine giriş yapılabilmesi gerekmektedir ki bunun için de üyelik sahibi olmak ya da e-devlet şifresi sahibi olunmalıdır. Bunlardan ikisi de yok ise siteye üye olmak için belli adımların izlenmesi ve böylece de sisteme giriş hakkı kazanılmaktadır. Üye olmak için sistem tarafından istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Burada verilen bilgiler daha sonraki zamanlarda da kullanılacağı için yanlış ya da eksiz verilen bilgiler ileride insanları zor durumda bırakabilmektedir.

MHRS Kütahya randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından olan internet randevu alabilmek için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmakta ve bunların tam olarak yapılması gerekmektedir. İzlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapılmalı ve daha sonra ise haritadan Kütahya’nın seçilmesi
  • Kütahya seçiminden sonra ise burada bulunan hastanelerin listesi ekrana gelmekte ve bunlardan muayene olmak istenin seçilmesi
  • Hastane içinde bulunan polikliniklerden gidilmek istenenin tercih edilmesi
  • Poliklinikte hizmet veren doktorlardan muayene olmak istenenin seçilmesi
  • Tarih ve saatin belirlenmesi

İnternet üzerinden yapılan işlemler son bir defa sistem tarafından hastalara hatırlatılmakta ve kontrol etmeleri istenmektedir. Eğer onay verilirse randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Kütahya randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı yukarıda da belirtildiği gibi telefondur. Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ALO 182 hattı arandığında yukarıdaki bilgileri vermek gerekmektedir. Öncelikle sabit telefon ya da cep telefonu ile 182 numarasının aranması ve ardından da görevlinin istediği bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Söz konusu bilgilerden ilki T.C. kimlik numarası olup bunun doğru verilmesi çok önemlidir. Diğer seçimlerde telefondaki görevi gerekli yönlendirmeyi yapmaktadır. Muayene olmak istenen ilin yani Kütahya’nın ve buradaki hangi hastaneden hizmet alınmak isteniyorsa onun belirtilmesi gerekmektedir. Poliklinik, doktor, tarih ve saat seçiminden sonra randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Kütahya Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.