MHRS Konya Randevu Nasıl Alınır?

01.02.2018
A+
A-
MHRS Konya Randevu Nasıl Alınır?

Konya’da bulunan vatandaşlarımız hastanede muayene olmak istediklerinde sabahın erken saatlerinde giderek sıraya girmeleri ve öncelikle sıra almaları gerekmektedir. Daha sonra ise muayene saatini beklemeleri gerekmektedir ki hastanede muayene olmadan geçirilen süre yoğunluğa bağlı olarak bazen çok uzun olabilmektedir. Yoğun olmayan günlerde dahi en az 90 dakika beklenmesi gerekebilmektedir. Bundan dolayı insanlar hastaneye doğrudan gitmek yerine randevu alarak gitmeyi tercih etmektedir.

MHRS Konya randevu nasıl alınır sorusunun cevabı sayesinde insanlar hastanede neredeyse hiç beklemeden muayene olmaktadır. Randevu alındığında, randevu saatinden sadece 15 dakika önce hastaneye gidilmesi yeterli olmaktadır. Böylece muayene öncesindeki uzun bekleme sürelerine kurtulmuş olunmaktadır. Onun yerine sadece 15 dakika beklenmektedir ki bu da gayet makul bir süredir.

MHRS Konya Randevu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı tarafından uzun süre kullanıma sokulan randevu sistemi gün geçtikçe daha fazla ilgi görmektedir. Randevu almak için ise insanlara iki farklı alternatif sunulmuş olup insanlar kendileri için uygun olanı tercih edebilmektedir. Bunlardan ilki telefonla arayarak randevu alınmasıdır. Bunun için ALO 182 hattının aranması gerekmektedir. 182 numarasını cep telefonu ya da sabit telefonla arayan hastaları cevaplayan personeller gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. MHRS Konya randevu nasıl alınır sorusunun cevapları arasında bulunan bu yolda hastalardan istenen bilgiler şunlardır:

  • C. kimlik numarası
  • Muayene olmak istenen şehir ve hastane
  • Muayene olmak istenen poliklinik ve doktor
  • Tarih ve saat

Yukarıdaki bilgiler verildikten sonra randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır. Tarih ve saat konusu bazen istenildiği gibi olmamaktadır. Bunun nedeni ise istenen tarihteki doktorların dolu olmasıdır. Bu durumda görevli tarafından söylenen uygun seçeneklerden bir tanesinin tercih edilmesi gerekmektedir.

MHRS Konya randevu nasıl alınır sorunun bir başka cevabı ise internet olup yukarıdakine benzer bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan sisteme giriş yapılabilmesi için öncelikle sisteme üye olunması ya da e-devlet şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir. Üye olmak için ise izlenmesi gereken basit bir yol bulunmaktadır. Siteye giriş yapıldığı zaman gerekli seçeneklerin tercih edilmesi durumunda “üye ol” seçeneği görünecektir. Bu seçenekte bulunan kişisel, güvenlik ve iletişim bilgilerinin eksiksiz olarak doldurulmasıyla üye olunabilmekte ve internet üzerinden randevu alınabilmektedir.

MHRS Konya randevu nasıl alınır konusunda internetten randevu alabilmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapılmalı ve haritadan Konya’nın seçilmesi
  • Yukarıdaki seçimlerden sonra çıkan hastane listesinden muayene olmak istenen hastanenin tercih edilmesi
  • “Randevu al” butonuna basıldıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifrenin yazılmasıyla sisteme giriş yapılması
  • Muayene olmak istenen poliklinik ve doktorun seçilmesi
  • Tarih ve saatin belirlenmesi

İnternet üzerinden randevu alırken doktorların müsait oldukları tarih ve saatler net olarak gözükmektedir. Böylece tercih daha rahat yapılmakta ve randevu alınmaktadır.

MHRS Konya Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.