Güncel Bilgiler

MHRS Kocaeli Randevu Nasıl Alınır?

Sanayi bölgesinde bulunan kentler arasında yer alan Kocaeli’nin nüfusu bundan dolayı fazladır. Kocaeli’nde insanların yararlanabileceği birçok hasta olmasına rağmen nüfusunda fazla olmasından dolayı bazı dönemlerde özellikler bazı hastanelerde ciddi yoğunluk olabilmektedir. Muayene olmak isteyen kişilerin öncelikle sabahın erken saatlerinde giderek sıra alması ve daha sonra da sırasının gelmesini beklemesi gerekmekte olup bu da oldukça uzun zaman almaktadır. Bundan dolayı da insanlar hastanelere randevu alarak gitmektedir. Kocaeli’nde hastanelere gitmek için randevu alındığında hastaneye 15 dakika önce gitmek yeterli olmaktadır. MHRS Kocaeli randevu nasıl alınır sorusunun cevabı yukarıda bahsedilen durumdan dolayı çok önemli olup birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

MHRS Kocaeli randevu nasıl alınır sorusunun farklı cevapları bulunmakta olup bunlardan ilki telefondur. Kocaeli’nde hastaneye randevu alarak gitmek için kişilerin sabit telefon ya da cep telefonu ile randevu almaları mümkündür. Bunun için öncelikler Sağlık Bakanlığının ALO 182 hattının aranması gerekmektedir. Arama yapıldığında telefon sistem tarafından değil bir insan tarafından açılmaktadır. Bu da randevu almayı hem kolaylaştırmakta hem de farklı bilgiler alınmasını sağlamaktadır.

MHRS Kocaeli Randevu Nasıl Alınır?

Öncelikle telefondaki kişi randevu almak isteyen kişin T.C. kimlik numaralarını istemektedir. Bu numaranın doğru olarak verilmesinden sonra ise muayene olmak istenen il ve bu ildeki hastanenin belirtilmesi gerekmektedir. Söz konusu işlemin ardından ise hastanede bulunan poliklinik ve bu poliklinikte bulunan doktorlar arasından seçim yapılmalıdır. Son olarak ise tarih ve saat belirlenerek işlem tamamlanmaktadır.

MHRS Kocaeli randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise hemen herkesin rahatça kullanmış olduğu internettir. Gelişen teknoloji sayesinde herkesin cep telefonu ya da bilgisayarından internete ulaşma imkanı bulunmaktadır. Hastaların randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından siteye giriş yapması gerekmektedir. Bu giriş için e-devlet şifresi ya da buraya daha önceden üye olunmuş olması gerekmektedir. Bunların ikisi de yok ise öncelikle üye olunmalıdır. Üye olmak için ise şu adımlar izlenmelidir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girdikten sonra haritadan Kocaeli seçilmeli ve daha sonra çıkan listeden hizmet alınacak hastane belirlenmelidir.
  • Yukarıdaki işlemden sonra ise “Randevu Al” kısmı tıklanmalı ve yeni sayfaya geçiş yapılmalıdır.
  • Yeni sayfa açıldığında kullanıcı adı ve şifre istemektedir. Fakat bunların altında bulunan “üye ol” seçeneği bulunmakta ve buraya geçiş yapılmalıdır.
  • Açılan formda bulunan boşlukların doğru bir şekilde doldurulması sonucunda üyelik alınmış olmaktadır.

MHRS Kocaeli randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından bir tanesi ise öncelikle yukarıda belirtilen siteye kimlik numarası ve şifreyle giriş yapılmasıdır. Giriş yapıldıktan sonra ise:

  • Muayene olmak istenen poliklinik ve bu poliklinikte görev yapan doktorlar arasından seçim yapmak
  • Tarih ve saati seçmek

Yukarıda belirtilen adımlar izlendiğinde Kocaeli hastaneleri için randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Kocaeli Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu