Güncel Bilgiler

MHRS Kars Randevu Nasıl Alınır ?

MHRS Kars randevu nasıl alınır işlemleri için okumaya devam etmelisiniz. Öncelikle bilinmesi gereken MHRS ile hastane randevuları kolaylıkla oluşturabilecek. Hastanede sıra beklemek zorunda kalmadan muayene olabileceksiniz. Eskiden hastanelerde saatlerce sıra beklenirdi gelen MHRS ile birlikte sıra beklemek neredeyse son bulmuştur. MHRS randevu nasıl alınır;

  • hastanerandevu.gov.tr internet adresini girebilir yeni üye ekle butonundan iliklerinize oluşturduktan Sonra hastane randevu kolaylık ile alabilirsiniz.
  • mhrs.gov.tr resmi internet adresinden de yine aynı şekilde yeni üyelik oluşturduktan sonra randevularınızı oluşturabilirsiniz.
  • E-Devlet şifreniz ile de MHRS Kars’a girerek randevu oluşturmalarınızı yapabilmektesiniz.
  • MHRS mobil uygulaması ile de randevu oluşturma işlemlerinde kolaylık ile yapabilmektesiniz. Akıllı cep telefonu ve tabletlerinize Play Store Apple Store’dan yükleyeceğiniz MHRS Mobil ile giriş yaparak randevu taleplerinizi oluşturabilirsiniz.
  • İnternet kullanımını sevmeyen ve kullanmayı beceremeyen hastalar için Alo 182 Çağrı hattı açılmıştır. Alo 182 Çağrı hattında muhatap olacağınız personeller sizin randevu taleplerinize göre randevularınızı kolaylık ile oluşturabilmektedirler yalnız unutulmaması gereken bir husus ise Alo 182 Çağrı hattını aramak sabit telefonları aramak ile aynı ücretli olduğudur yani kullanılan internet adresleri ücretsiz Alo 182 Çağrı hattı ise ücretli bir hat olmaktadır. Alo 182 Çağrı hattını arar iken kimliğiniz yanınızda bulundurunuz çünkü personeller kimlik bilgileriniz ile randevu oluşturma yapmaktadırlar.

MHRS Kars Randevu Nasıl Alınır ?

MHRS Kars ile randevu oluşturma işlemleri günde en fazla iki de iki kere olabilmektedir. MHRS ile randevu oluşumunda en fazla 2 kere olan randevular başka bir poliklinik başka bir doktor için olmaktadır. MHRS Kars randevu nasıl alınır yollarından biri ile hastane randevunuzu oluşturmuş ancak herhangi bir yaşanan sorunlar dolayısı ile hastane randevumuz da gidemeyeceğiz hastane randevularımı iptal ettirmeniz iyi bir davranış şekli olacaktır.

Çünkü sizin muayenesi muayene saatiniz ihtiyacı olan başka bir vatandaşımız olabilir. Başka birilerinin mağduriyetini önlemek adına hastaneye randevularınızı iptal ettirmeniz gerekmektedir. Hastane randevumuz da gidemiyor iseniz herhangi bir ceza ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

MHRS Kars randevu nasıl alınır için Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak bir gün öncesinden en geç ise 15 gün sonrası için randevu alımı yapılabilmektedir, Aile Hekimliğine bağlı yerlerde ise en erken muayene saatinden yarım saat önce en geç ise yine 15 gün sonrasına randevu alımı olmaktadır. Hastaneye gitme planı yapıyor iseniz MHRS Kars ile önceden randevu almak çok fazla zaman kaybı yaşamanıza neden olurken hastanede size randevulu hasta olduğunuz için öncelik hakkı tanınmaktadır.

Doktor muayenenize en erken 10 dakika olacak şekilde en geç ise 60 dakika olacak şekilde girebilirsiniz. Bu durum doktora göre ve hastaneye göre değişmektedir. Oluşturulan MHRS üyeliklerinizdeki bilgilerinizin gerçek bilgileriniz olmasına dikkat etmelisiniz yoksa üyelik oluşturma işleminiz başarısız olacaktır.

MHRS Kars Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu