Güncel Bilgiler

MHRS K.maraş Randevu Nasıl Alınır?

Kahramanmaraş’ta bulunan kişilerin muayene olabilecekleri çok sayıda hastane olmasına rağmen buralardaki yoğunluk sebebiyle uzun süre beklemek gerekebilmektedir. İnsanlar daha uzun süre beklememek için sabahı erken saatlerinde giderek sıra almakta ve hastanedeki işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamak istemektedir. Fakat bunda bile uzun süre beklenilmesi gerekmektedir. MHRS K.maraş randevu nasıl alınır sorusunun cevapları ise söz konusu duruma çare olacak türdendir.

Sağlık Bakanlığının bir süre önce kurduğu randevu sistemi sayesinde insanlar rahatlıkla muayene olabilmekte ve hastanelerde sıra beklemek zorunda kalmamaktadır. Muayene olmak için randevu alındıktan sonra hastaneye 15 dakika önce gitmek yeterli olmaktadır. Böylece insanlar çok kısa sürelerde hastanedeki muayeneleri tamamlayarak oradan ayrılabilmektedir.

MHRS K.maraş randevu nasıl alınır sorusunun ise iki farklı cevabı bulunmakta ve insanlar söz konusu cevaplara göre randevu alabilmektedir. Kullanılan yöntemlerden ilki telefon ile randevu almaktır. Bu yöntemde hastaların ALO 182 hattını aramaları ve işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Söz konusu işlemlerde izlenecek adımlar ve istenen bilgiler şunlardır:

MHRS K.maraş Randevu Nasıl Alınır?

  • Sabit ya da cep telefonu ile 182 numarasının aranması ve telefondaki görevliye T.C. kimlik numarasının verilmesi
  • Muayene olmak istenen il olarak Kahramanmaraş söylendikten sonra hastanenin belirtilmesi
  • Muayene olmak istenen poliklinik ve doktor seçimi
  • Tarih ve saat seçimi

Telefonla randevu alırken gerekli yönlendirmeyi karşıdaki görevli yapmakta ve bundan dolayı da işlemler hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Belirtilen tarihte uygun randevunun olmaması durumunda görevli tarafından gereken yönlendirme yapılmaktadır.

MHRS K.maraş randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından bir tanesi yukarıda yer alan telefon ile randevu almadır. Bir başka yöntem ise internet üzerinden randevu almaktır ki son dönemde gelişen teknoloji ile söz konusu yöntem de sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun için öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan siteye girilmesi gerekmektedir. Söz konusu sitenin adresi https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ şeklinde olup buradan randevu alma işlemi yapılmaktadır. Fakat buraya girmek için ya e-devlet şifresine sahip olunması ya da siteye üyeliğin bulunması gerekmektedir. Siteye üye olmak çok basit ve kısa sürdüğünden insanlar rahatlıkla bu işlemi yapabilmektedir.

MHRS K.maraş randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından olan internet üzerinden randevu alma ve üyelik işlemleri genel hatlarıyla şu şekildedir:

  • Öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapılması ve çıkan haritadan Maraş’ın seçilmesi gerekmektedir.
  • Daha sonra ise hizmet alınmak istenen hastanenin gelen listeden seçilmesi ve ardından da “Randevu al” butonuna basılması gerekmektedir.
  • Açılan yeni sayfada şifre istediği için şifresi olmayanların “üye ol” bölümüne geçmeleri ve burada istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması çok önemlidir.
  • Form doldurulduktan sonra alınan şifre ile sisteme girilmeli ve muayene olmak istenen poliklinik ve doktor seçilmelidir.
  • Son olarak ise tarih ve saatin seçilmesiyle işlem tamamlanmaktadır.

MHRS K.Maraş Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu