Mhrs Isparta Randevu Nasıl Alınır?

31.01.2018
A+
A-
Mhrs Isparta Randevu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Dönüşüm adlı projesinin getirdiği yenilikler arasında yer alan Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile hastanelerden kolaylıkla randevu alınabilmektedir. Sisteme kendini ve istediği bilgileri tanıtan hastalar kolaylıkla tedavi olabilmek için gün alabilmekteler. 2011 yılından bu yana yaklaşık olarak 7 yıldır Mhrs uygulaması sayesinde işler daha hızlı ve sistematik biçimde ilerleyebilmektedir. Türkiye’nin neredeyse tamamında uygulamaya konulan sistem sayesinde hastalar aylar sonrasına verilecek olan randevu sisteminden kurtulmuş oldular.

Mhrs platformu aynı zamanda çağrı merkezi hattı üzerinden de randevu kaydı oluşturabilmektedir. Alo 182 numarası ile görüşme gerçekleştiren vatandaşlar il, ilçe, klinik, hastane, doktor ve tarih gibi bilgileri verdiklerinde de kolaylıkla talep oluşturuluyor. Birçok şehir kapsamında yaygınlaşan sistem Isparta’da da kullanılıyor.

Mhrs Isparta Randevu Nasıl Alınır?

 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne web tabanlı uygulama ortamından giriş yapılır.
 • İlgili alanlara gereken şifre bilgileri girilir.
 • Parolanın olmaması durumunda geçerli şifre alınır.
 • Hastane Randevu Arama penceresinden sıralanan kurular aracılığı ile seçimler gerçekleştirilir.
 • İlk aşamada tarih bilgisi seçilir.
 • Şehir seçimi için “ISPARTA” belirlenir.
 • İlçe seçiminde; Eğirdir, Gelendost, Keçiborlu, Merkez, Senirkent, Sütçüler, Uluborlu ve Yalvaç gibi seçenekler tercih edilir.
 • Klinik seçeneğine ilgili bölüm işaretlenir. Örneğin; Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
 • Hastane seçimi yapılır. Örneğin; Isparta Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi (Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi)
 • “Randevu Ara” seçeneği seçilir.
 • Son aşamada hekim, bölüm ve gün ile saat tercihi yapılır.
 • “Randevuyu Kaydet” seçeneği tıklanarak işlem tamamlanmış olur. Bu adımların izlenmesinin ardından Mhrs Isparta Randevu Nasıl Alınır? sorununda cevaplanmış olduğu görülecektir.

Isparta’da bulunan vatandaşların randevu kayıtlarını kolaylıkla oluşturabilmeleri için uygulanan bir diğer yöntemde Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi’ni aramaktır. Görüşülen çağrı merkezi müşteri temsilcileri ile gereken tüm kayıtlar gerçekleştirilir ve sorulara verilen cevaplar doğrultusunda kayıtlar oluşturulur. Mhrs Isparta Randevu Nasıl Alınır? sorusuna farklı olarak;  E- Devlet uygulaması ile de almak mümkündür şeklinde cevap verilebilir. Portala giriş yapılmasının ardından Sağlık Bakanlığı’nın Merkezi Hekim Randevu Sistemi alanına girilir ve ilgili Hastane Randevu Arama sayfası ile Isparta ili için özel kayıt oluşturulur. E-Devlet sayfası için şifreye mutlaka ihtiyaç duyulur ve bunun için ilgili birimlerden (PTT) belli bir bedel karşılığında şifrenin alınması mümkündür.

Farklı bir yöntemle Mhrs Isparta Randevu Nasıl Alınır? sorulacak olursa 3 aşamalı yöntem için şu şekilde bilgi verilebilir:

 1. Merkezi Hekim Randevu Sistemi portalına giriş yapılır ve açılan pencereden hekimlerin listesi görüntülenir.
 2. Açılır listedeki hekimlerin ve zamanlamalarının seçimi sağlanır. Görüntülenen listeden ilgili hekim seçilir ve çalışma cetvelinden uygun olan saat dilimi tercih edilir.
 3. İşlemin son basamağında vatandaşın kişisel rahatsızlıkları ve bölümüne yönelik olarak; il, ilçe, klinik, hastane ve doktor tercihi yapılır.
 4. Tüm bilgiler girildikten sonra randevuyu kaydet seçeneği ile yeni kayıt oluşturulur.

MHRS Isparta Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.