MHRS İçel (Mersin) Randevu Nasıl Alınır?

30.01.2018
A+
A-
MHRS İçel (Mersin) Randevu Nasıl Alınır?

MHRS İçel Mersin randevu nasıl alınır ilk olarak yapılması gereken şey MHRS üye olmaktır. www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adreslerine giriş yaparak yeni üye bölümüne geçiş yapmalı yeni üye bölümünde belirlemiş olduğumuz bir şifre ile birlikte üyeliğinizi oluşturarak kendimizi sisteme tanıtabiliriz. Ayrıca akıllı telefonlarımızda yüklemiş olduğumuz MHRS Mobil ile de aynı şekilde yeni üye bölümüne geçiş yapabilir burada da bilgilerinizi girerek üyeliğinizi yapabilmekteyiz.

Yalnız dikkat edilmesi gereken şey girilmiş olan bilgiler ile nüfus Müdürlüğü’nde bulunan bilgiler ile eşleşmesi gerektiğidir. Aksi halde üyelik işlemleri tamamlanamaz, gerçekleştirilemez. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra şu yolları izleyebilirsiniz;

  • hastanerandevu.gov.tr adresini giriş yapabilir burada belirlemiş olduğunuz şifre ile hastane randevu işlemlerinizi isteklerinize göre oluşturabilirsiniz.
  • mhrs.gov.tr adresine de yine aynı şekilde girerek hastane randevularınızı oluşturabilmektesiniz.
  • MHRS İçel Mersin randevu nasıl alınır sorusuna bir başka yanıt ise Alo 182 Çağrı merkezidir. Alo 182 Çağrı Merkezi arandığı zaman hastane randevu oluşturmak için çağrı personelleri ile görüşmeler yapılmaktadır. Çağrı personelleri sizin isteklerinize göre randevularınızı kolay bir şekilde oluşturmaktadır.
  • Hastane randevusu için planlama yapmaya E-Devlet şifreniz ile de başlayabilirsiniz PTT şubelerinden alacağınız E-Devlet şifreniz ile E-Devlet kapısına girebilir buradan da MHRS sistemine geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca E-Devlet kapısından MHRS şifrelerinizi unuttuğunuz zamanda kolaylıkla MHRS sistemine girebilir bilgilerinize güncelleme yapabilirsiniz.

MHRS İçel (Mersin) Randevu Nasıl Alınır?

Hastane randevularınızı oluştururken istekleriniz doğrultusunda randevu oluşturma yapmaktasınız. Hangi hastaneden, hangi doktordan, hangi tarihten yana tercih yapacağınızı ve hangi saati seçeceğinizi siz kararlaştırmaktasınız. MHRS İçel (Mersin) randevu nasıl alınır sorusuna yanıt bulmuş iseniz hastane randevularınıza randevudan 15 dakika süre önce gitmeli, hastane kayıtları için hastanede hazır bulunmanız gerekmektedir. Hastaneye randevularınızı oluşturmuş ancak herhangi bir sebepten dolayı gidemeyecek durumda iseniz hastane randevunuzu iptal etmeniz başka birisinin hakkına girmemeniz açısından iyi olacaktır.

Hastane randevularınızı yukarıda belirtilen adreslerden veya Alo 182 Çağrı merkezinden iptal edebilirsiniz. Hastane randevularınızı randevu saatinizi den 60 dakika önceye kadar iptal etme şansına sahipsiniz. Randevularınızı iptal etmiş ancak hastaneye de gitmemiş iseniz herhangi bir hastane katkı payı ödemek zorunda kalmazsınız. Yukarıda belirtilen internet adreslerinden ve Alo 182 Çağrı merkezlerinden yapılan randevu oluşturma işlemleri tamamen ücretsiz işlemlerdir.

MHRS İçel Mersin randevu nasıl alınır randevu oluşturma işlemi en fazla günde iki kez olabilmektedir günde iki kez randevu oluşturmanın önkoşulu başka bir poliklinik başka bir doktor olmasıdır. MHRS İçel Mersin randevusu nasıl alınır? Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan hastanelerde  en erken yarın için randevu alabilmekteyiz, en geç ise 15 gün sonrası için randevu alınabilmekteyiz. Aile hekimliğinden randevu alacaksanız en erken olarak randevu saatinden yarım saat öncesine kadar randevu alabilirsiniz, en geç ise yine hastaneler gibi 15 gün sonrasına randevu alabilirsiniz.

MHRS Mersin Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.