Güncel Bilgiler

Mhrs Hatay Randevu Nasıl Alınır?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi portalını kullanarak Türkiye’de bulunan illerdeki hastanelerden kolaylıkla randevu almak mümkündür. Alo 182 hattı üzerinden klinik bölüm randevularının alınması mümkün olabiliyorken sistem üzerinden de sıra beklemeden, kalabalıkla sorun yaşamadan tedavi randevu işlemlerinin halledilmesi mümkün olmaktadır.

Mhrs ile pratik biçimde randevu alabilen hastalar istedikleri zamanda istedikleri hekime muayene olabiliyor. Tüm kentlerde kullanılan Mhrs Hayat ilinde de yaygın biçimde tercih edilmektedir. Mhrs Hatay Randevu Nasıl Alınır? başlığı altında açıklamalar yapılarak kullanımın yaygınlaştırılması sağlanabilmektedir.

Mhrs Hatay Randevu Nasıl Alınır?

 • E-Devlet şifresi alınır.
 • E-Devlet portalından T.C Kimlik Numarası ve şifre yardımı ile giriş sağlanır.
 • Sağlık Bakanlığı kurum sayfasından Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne girilir.
 • Mhr sportalına yapılan geçiş sonrasında ekrana Hastane Randevu Alma penceresi çıkar.
 • Tercihler bu alanda ve araç kutusundan gerçekleştirilir.
 • Tarih araç kutusundan istenilen tarih ve zaman seçilir.
 • Şehir “HATAY” olarak işaretlenir.
 • İlçe seçeneği; Altınözü, Antakya, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Reyhanlıi Samandağ şeklinde seçilebilir.
 • Klinik seçimi yapılır. Örneğin; Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye)
 • Hastane seçimi yapılır. Örneğin; Hatay Dörtyol Devlet Hastanesi (Hatay İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Dörtyol Devlet Hastanesi)
 • Randevu ara seçeneği tıklanır ve ekrana doktor ve bölüm seçenekleri yansır.
 • Seçenekler arasından en uygun hekim ve tarih tercihi gerçekleştirilir.
 • Son aşamada “Randevuyu Kaydet” seçeneği ile işlem bitirilmiş olur.

Basamakların tamamının seçimi gerçekleştikten sonra girilen veriler doğrultusunda randevu kaydı oluşturulur. Mhrs Hatay Randevu Nasıl Alınır? kapsamında detaylı bilgi verilmesi gerekirse; sisteme T.C Kimlik Numarası ve şifre ile girilir. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Başvuru Sistemi alan seçimi yapılır ve alanda 3 işlem gerçekleştirilir.

 1. Hastane Arama menüsü yardımı ile hekim listesi görüntülenir.
 2. Liste kutusundan uygun hekim tercihi gerçekleştirilir.
 3. Uygun klinik belirlenir ve saat seçimi yapılır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ileHatay’da ki uygun hastanelerden istenilen zamanlarda randevu kaydı oluşturmak mümkündür.MHRS portalından gerekli ayarlamaları yapılmasının dışında da Alo 182 hattının aranmasıyla çağrı merkezi müşteri temsilcileri ile görüşmek mümkün olur. Bu şekilde hastane ve doktor tercihi yaparak randevu ayarlamak mümkün hale gelir.

Mhrs Hatay Randevu Nasıl Alınır? sorusunun detaylı anlatımı konu içinde belirtilmektedir. Bununla birlikte randevu kontrolü ve görüntülenmesi için Mhrs portalına giriş yaparak “Randevu Geçmişi” sekmesine geçiş yapılmalıdır. Bu alanda Hekim, Randevu Zamanı, Kurum Adı, Klinik Adı, Muayene Yeri, Randevu Notu ve Durum alanları aracılığı ile bilgiler detaylı biçimde görülür. Tüm randevuların geçerli olabilmesi için belirtilen gün içerisinde talep edilmiş olan süreden 15 dakika öncesinde hastanede kayıt birimi ile gerekli ayarlamaların yapılmış olması gerekmektedir.

MHRS Hatay Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu