Mhrs Hakkari Randevu Nasıl Alınır?

30.01.2018
714
A+
A-
Mhrs Hakkari Randevu Nasıl Alınır?

2011-2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde başlatılan bir program olan “Sağlıkta Dönüşüm” çerçevesinde hayata geçirilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi (Mhrs) birçok hastanın hızlı ve kolay bir biçimde istedikleri hastane ve doktoru tercih ederek tedavi olabilmelerine imkan sağlıyor. Türkiye’de yaygın biçimde kullanılan sistem sayesinde eski tip yöntemlerin problemleri ile uğraşmadan çözüm yoluna gitmek mümkün olabiliyor.

Günümüz teknolojisinin faydalarını ön plana çıkaran Mhrs sistemi ile randevu kaydı oluşturmak son derece kolay hale geliyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile Alo 182 hattından kolay ve pratik biçimde randevu kaydı oluşturmak mümkündür. Türkiye’nin doğusunda yer alan Hakkari’de de bu teknik kullanılarak gereken kaydın oluşturulması sağlanabiliyor. Bu bilgiler göz önüne alındığında Mhrs Hakkari Randevu Nasıl Alınır? sorusuna yanıt aramakta yarar vardır.

Mhrs Hakkari Randevu Nasıl Alınır?

Mhrs Hakkari Randevu Nasıl Alınır? sorusu 3 aşamalı olarak anlatılabilmektedir.

 • Giriş yapılması ile birlikte açılan “Hastane Randevu Alma” penceresinden hekim listelerinin görüntülenmesi sağlanır.
 • Liste kutusundan istenilen doktorun seçimi yapılır.
 • Doktora uygun zaman çizelgesi sayesinde uygun randevu alınabilir.

Basit tanımla anlatılan yöntemi daha detaylı biçimde paylaşmak gerekirse şu şekilde açıklanabilmektedir; MHRS portalı üzerinden hastanelerden randevu almak son derece kolaylık sağlamaktadır. Öncelikle hangi yöntemlerin kullanılarak tercih yapılacağına karar vermek gerekmektedir.Web uygulamalarını kullanarak pratik biçimde işlemlerin nasıl gerçekleşeceği koşununda site ilerleyişi bilgi vermektedir. Detaylı anlatım Hakkari ili için örneklendirilecek olursa Mhrs Hakkari Randevu Nasıl Alınır? sorusununbasamakları şu şekilde açıklanabilir:

 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi sitesine giriş gerçekleştirilir.
 • Üyelik işlemleri gerçekleşmediyse “Yeni Üye” seçeneği ile işlemler yapılır.
 • Hastane Randevu Alma penceresi açılır ve liste kutularından gereken alanların seçimi yapılır.
 • İlk seçenekte tedavi tarihi seçilir.
 • Şehir “Hakkari” olarak belirtilir.
 • İlçe, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ya da fark etmez biçiminde tercih edilir.
 • Klinik seçimi yapılır. Örneğin; Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
 • Hastane tercihi yapılır. Örneğin; Hakkari Devlet Hastanesi
 • Randevu ara seçeneği ile ilgili hastane doktorlarının listesi görünür.
 • Hekim seçimi yapılır ve hekime uygun saat tercihleri yapılarak randevunun kaydedilmesi sağlanır.
 • Bu işlemlerin sonrasında Randevuyu Kaydet seçeneğinin tercih edilmesi ile işlem bitirilmiş olur.

Mhrs üzerinden randevuların alınmasının ardından takibin gerçekleştirilebilmesi için portalda sayfa menüleri arasında yer alan “Randevu Geçmişi” kontrol edilir. Bu alanda hastane ismi, klinik, hekim, tarih, saat gibi spesifik bilgilere kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Mhrs Hakkari Randevu Nasıl Alınır? Yanı sıra Mhrs sistemde Alo 182 hattı ile de merkezlere ulaşmak mümkündür. Çağrı merkezlerine ulaşmak sureti ile istenilen tarih, saat, il, ilçe ve klinik gibi bilgilerin girilmesi ile randevu kayıtları oluşturulabilmektedir. Randevuların geçerliliğinin olması adına 15 dakika öncesinde teyit edilmesi belirtilmektedir.

MHRS Hakkari Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.