Mhrs Gümüşhane Randevu Nasıl Alınır?

30.01.2018
759
A+
A-
Mhrs Gümüşhane Randevu Nasıl Alınır?

Mhrs Gümüşhane Randevu Nasıl Alınır? sorusunu cevaplamadan önce MHRS olarak bilinen Merkezi Hekim Randevu Sistemi hakkında detaylı olarak bilgilendirme gerçekleştirmek gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı MHRS sistemi temel bir sorun olan hastane randevuları konusunu çözüme kavuşturmak için geliştirilmiştir. Sıra beklemeden, kalabalık ortamlarda tedavi randevusu almaya çalışmadan online sistemlerden faydalanarak uygulama üzerinden işlem gerçekleştirmek mümkün hale gelmiştir.

Türkiye’de tüm şehirlerin kullandığı güncel sistem sayesinde kolaylıkla randevu alınabilmektedir. Mhrsmodülüne bağlı olan ALO 182 hattı ile de istenilen hastane, doktor ve klinik randevularının kayıtlarının oluşturulması mümkündür. Direkt olarak girilen numara sonrasında müşteri hizmetleri ile görüşme sağlanmakta ve taleplerin iletilmesinin ardından kayıt oluşturulmaktadır.

Mhrs Gümüşhane Randevu Nasıl Alınır?

Online olarak gerçekleştirilebile randevuların işlem basamakları şu şekildedir:

 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi web alanına giriş yapılır.
 • İlgili alana T.C Kimlik Numarası ve şifre bilgileri girilir.
 • Şifre bulunmuyorsa ya da yeni üyelik alınacak ise “üye ol” seçeneği tıklanır ve işlemler gerçekleştirilir.
 • Sisteme giriş yapılmasının ardından Hastane Randevu Arama penceresi açılır.
 • Araçlar kutusundan tarih ve gün tercihi yapılır.
 • İl seçeneğine “GÜMÜŞHANE” yazılır.
 • İlçe; Şilan, Kelkit Merkez ya da Fark etmez şeklinde işaretlenir.
 • Klinik hastalığın bölümüne bağlı olarak tercih edilir. Örneğin; Enfeksiyon Hastalıkları Ve Klinik Mikrobiyoloji
 • Hastane seçimi yapılır. Örneğin; Gümüşhane Kelkit Devlet Hastanesi (Kelkit Devlet Hastanesi)
 • “Randevu Ara” butonuna basılır.
 • Gelen ekranda Doktor ve bölüm seçilir ve saat bilgisi tercihi de yapıldıktan sonra “Randevuyu Kaydet” seçeneği tıklanır ve işlem sonlandırılır.

Mhrs Gümüşhane Randevu Nasıl Alınır? sorusunun farklı cevapları da bulunmaktadır.

E-Devlet sistemi üzerinden T.C Kimlik Numarası girilir ve parola bilgisi de eklenerek girişi Merkezi Hekim Randevu Sistemi Sistemi (MHRS) portalına geçilir. Bu alandan araç çubuklarının listbox seçeneklerini aşağıya doğru indirerek ilgili kutucuklarda istenilen tarih, il, ilçe, hastane, hekimden gereken randevu seçenekleri işaretlenebilir. Mobil uygulamaları da kullanılarak giriş yapılabilmektedir.Özetle şu şekilde belirtilebilmektedir;

 1. MHRS sistem web portalına giriş yapılır ve ilgili araç kurusu alanları işaretlenir.
 2. Doktorların çalışma çizelgelerine uygun biçimde hastane ve hekim tercihi gerçekleştirilir, sonrasında saat bilgisi girilir.
 3. Kişiye özel zamanlama yapıldıktan sonra MHRS randevusu alınmış olur. Tüm bu işlem basamaklarından sonra hastaların randevuları oluşturulur.

Mhrs Gümüşhane Randevu Nasıl Alınır? Sorusunun farklı bir cevabı daha bulunmaktadır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden ALO 182 numarasını tuşlayarak da kayıt oluşturulabileceği bilinmektedir. Arama sonrasında çıkan çağrı merkezi elemanları ile istenilen il, ilçe, hastane, hekim ve buna benzer kriterler seçilerek yeni bir kayıt oluşturmak mümkündür. E-Devlet üzerinden de şifre bilgileri girilerek kayıt oluşturulabileceğini belirtmekte yarar vardır. Bu şekilde Mhrs Gümüşhane Randevu Nasıl Alınır? sorusu çok yönlü olarak cevaplandırılmış olmaktadır.

MHRS Gümüşhane Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.