Mhrs Giresun Randevu Nasıl Alınır?

30.01.2018
A+
A-
Mhrs Giresun Randevu Nasıl Alınır?

Türkiye’nin birçok ilinde kullanılan Merkezi Hekim Randevu Sistemi hastane randevularının kolaylıkla alınmasını sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak yürütülen MHRS portalı 2011 yılından bu yana vatandaşlara hizmet sunmaktadır. Hastaların randevularını pratik biçimde almalarına yardımcı olan sistem ile hastane, doktor, klinik, tarih gibi bilgilerin kolaylıkla seçilmesi mümkün olmaktadır. Vatandaşların özel isteklerine bağlı olarak diledikleri şekilde tanımlama gerçekleştirmelerine imkan tanıyan Mhrs’de işlemler hızlı biçimde gerçekleşmektedir. Tüm illere yönelik olarak başlatılan ve web tabanlı sürdürülen sistemden Giresun ili de faydalanmaktadır. Peki Mhrs Giresun Randevu Nasıl Alınır?

Belirtildiği gibi Sağlık Bakanlığı’nın bünyesinde “Sağlıkta Dönüşüm” projesi ile hayata geçirilen otomasyon programı sayesinde birçok vatandaşın hastane randevu işlerinde kolaylık sağlanmıştır. 2011 yılından önce hastane randevusu almak için kalabalık koridorlarda saatlerce beklemek, sıra usulüne göre randevu almak gerekmekteydi. Ancak yapılan düzenlemeler ve Mhrs projesiyle bu durum tamamen ortadan kalkarak kişiler evlerinden online olarak kısa sürede randevu alabilmektedir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile pratik olarak alınan randevular sistematik bir uygulamanın yapılabildiğini göstermektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak kullanılan bu tür sistemler hayatın daha hızlı seyretmesine destek olmaktadır. Kolaylıkla gerçekleştirilen işlemler sayesinde kişilerin sağlık sorunlarından kurtulmaları için gereken çalışmalar yapılmaktadır. Tüm illerde uygulanan portal kullanımı Giresun’da da aktif olarak işlevselliğini göstermektedir. Mhrs Giresun Randevu Nasıl Alınır? sorusuna detaylı olarak bakmak gerekirse şunlardan bahsetmek mümkündür.

Mhrs Giresun Randevu Nasıl Alınır?

 • Web üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemi açılır
 • MHRS şifresi ve alandaki ilgili kod girilir.
 • Şifre yoksa üye ol seçeneği ile yeni bir üyelik alınır.
 • Ekrana gelen “Hastane Randevu Alma” sayfasından ilgili seçenekler işaretlenir
 • Öncelikle arama araçlarından uygun tarih belirlenir
 • “Giresun” il olarak seçilir.
 • İlçe olarak; Şebinkarahisar, Tirebolu, Yağlıdere, Dereli, Görele, Merkez gibi seçenekler işaretlenir.
 • Klinik seçeneği ile hastalara yönelik olarak bölüm tercihi yapılır. Örneğin; Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Hastane Seçilir. Örneğin; Giresun Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi
 • Hekim tercih edilir. Örneğin; Duygu Karaca
 • Muayene Yeri belirlenir. Örneğin; Poliklinik 11-1 (Yaş Sınırlaması Yoktur)
 • Hekime uygun çalışma saati belirlenir.
 • Tüm seçeneklerin belirlenmesinden sonra “Randevuyu Kaydet” seçeneği ile işlem yapılır.

Böylelikle Mhrs Giresun Randevu Nasıl Alınır? sorusu da yanıt bulmuş olmaktadır. Bununla birlikte yeni kayıt oluşturmak için E-Devlet portalı üzerinden işlem gerçekleştirmekte mümkündür. T.C Kimlik Numarası ve şifre bilgilerinin girilmesinin sonrasında sisteme direkt olarak geçilerek işlemler tamamlanır. Bir başka yöntem Mhrs sistemine dahil olan Alo 182 hattını aramaktır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı MHRS Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcileri ile görüşüldüğünde ilgili il, ilçe, klinik, doktor ve hastane bilgilerini ileterek randevu kaydı oluşturmak da mümkün olmaktadır.

MHRS Giresun Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.