MHRS Gaziantep Randevu Nasıl Alınır?

30.01.2018
A+
A-
MHRS Gaziantep Randevu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığının sağlık sektöründe yaptığı en büyük hizmetler arasında yer alan 2011 yılında faaliyete giren Merkezi Hekim Randevu Sistemi sayesinde sıra almak veya kayıt yaptırmak için erkenden hastaneye gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. MHRS Gaziantep Randevu Nasıl Alınır? Sorusuna iki şekilde cevap verilebilir. Birincisi; kurulan ALO 182 hat sayesinde müşteri hizmetlerine bağlanarak TC kimlik numaranızı ve isminizi vererek istediğiniz tarihte, tercih ettiğiniz hastaneden ve doktordan randevunuzu alabilirsiniz. İkincisi ise internet ortamında https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml adresine girerek randevunuzu alabilirisiniz. Sisteme giriş yapabilmeniz için ya E Devlet şifrenizi kullanımız gerekmektedir veya sisteme kayıt olmanız gerekmektedir.

Sisteme kayıt yaptırmanız için üye ol kısmında yer alan bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir. Bu alanda yer alan

 • TC Kimlik Numaranız,
 • Adınız ve soyadınız,
 • Cinsiyetiniz,
 • Doğum tarihiniz zorunlu doldurulması gereken yerler iken,
 • Doğum yeri,
 • Anne Adı,
 • Baba adı tercihe göre doldurulmaktadır. Bu alandan sonra ikinci alanda iletişim bilgileriniz yer almaktadır.
 • Bu bölümde Telefon numaranız,
 • E mail adresiniz,
 • Adres Bilgileriniz yer almaktadır. Bu alana gireceğiniz bilgilerin güncel olmasına gerekmektedir. Şifrenizi unuttuğunuz zaman şifre hatırlatma tercihinize göre sisteme girmiş olduğunuz telefon numaranıza veya e mail adresine geldiği gibi randevu oluşturduğunuz zaman gerekli bilgiler yine sisteme kayıt ettiğiniz telefon numaranıza SMS olarak gelmektedir.
 • Son kısımda sisteme giriş yapabileceğiniz şifre oluşturmanız gerekmektedir. Unutmayacağınız bir şifre oluşturmanızı önermekteyiz. MHRS Gaziantep Randevu Nasıl Alınır? Kayıt işlemi yapıldıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

MHRS Gaziantep Randevu Nasıl Alınır?

Merkezi Hekim Randevu Sistemine giriş yapmanız için TC Kimlik numaranızı, şifrenizi girdikten sonra doğrulama kodunu yazdıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha önce belirtildiği gibi E Devlet şifreniz sayesinde de sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan randevu almak istediğiniz tarihi öncelikle belirlemeniz gerekmektedir. Tarihi belirledikten sonra hemen altında bulunan sekmeden şehir tercihi yapılacaktır. Bu aşamadan sonra MHSR Gaziantep Randevu Nasıl Alınır? İşleminde isterseniz ilçe bölümünden ilçe tercihi yaparak hastane ararken, klinik tercih ederek hastane bulabildiğiniz gibi, hastane tercih ederek klinik bulabilirsiniz. 3 aşamada randevunuzu kolaylıkla yapabileceğiniz için en hızlı ve en doğru arama yapabilmeniz için öncelikle klinik tercihi yapmanızda yarar bulunmaktadır.

Klinik tercihinizi yaptıktan sonra, kliniğin hizmet verdiği hastane tercihi yapıldıktan sonra ister hekim seçerek isterseniz muayene yeri belirleyerek arama yapabildiğiniz gibi direk bu alanlarda herhangi bir tercih yapmadan randevu arama tuşuna bastığınızda poliklinikte hizmet veren doktorların isimleri liste halinde yer almaktadır. Hangi doktora gitmek istiyorsanız o doktorun bulunduğu satırı tıkladığınızda doktorun boş muayene saatlerini görebilmektesiniz. Size uygun bir saati tercih ettikten sonra randevu al dediğinizde son olarak karşınıza gelecek olan ekranda bilgileriniz ile seçmiş olduğunuz randevuyu görebilirsiniz. Bilgilerin doğru olduğuna emin olduğunuz takdirde randevunuz tamamlayabilirsiniz. Ayrıca randevunuzda değişiklik veya iptal etmek istediğiniz zaman yine aynı sayfada yer alan randevu geçmişi bölümünden değişiklik yapabildiğiniz gibi daha önce hangi doktora muayene olduğunuzu görmeniz mümkündür.  MHRS Gaziantep Randevu Nasıl Alınır? Sorusunun yanıtını bulmuş bulunmaktayız.

MHRS Gaziantep Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.