MHRS Eskişehir Randevu Nasıl Alınır?

30.01.2018
765
A+
A-
MHRS Eskişehir Randevu Nasıl Alınır?

2011 yılında faaliyete giren ve daha sonra tüm şehirde uygulanan Merkezi Hekim Randevu Sistemi sayesinde aile hekiminizde, hastanelerde ve polikliniklerde sıra bekleme tarihe karışmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan bu sistem sayesinde internet üzerinden randevu alınabildiği gibi ALO 182 hattında randevu alınabilmektedir. MHRS Eskişehir Randevu Nasıl Alınır? Hangi yöntemler kullanılır incelemek gerekir. MHRS sisteminden randevu alabilmeniz için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekmektedir.

https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml adresinden kayıt işlemi yapılırken TC Kimlik Numaranız, adınız soyadınız, cinsiyetiniz ve doğum tarihiniz zorunlu doldurulması gereken kısımlardandır. İkinci bölümde iletişim bilgilerinizi girdikten sonra son kısımda sisteme giriş yapabilmeniz için şifre belirlemeniz gerekmektedir. İletişim bilgilerinizi girerken güncel bilgilerinizi girmeye özen göstermelisiniz. Şifrenizi unuttuğunuz zaman buraya girmiş olduğunuz telefon veya e mail adresine gelen bilgiler doğrultusunda şifrenizi yeniden oluşturmaktasınız.

MHSR sistemine PTT’lerden aldığınız E Devlet şifresi ile giriş yapmanız mümkündür. Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml adresinde yer alan TC Kimlik Numarası, şifre ve sistem tarafından verilen kontrol numarasını girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yapıldıktan sonra MHRS Eskişehir Randevu Nasıl Alınır? Sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Sayfanın sağ tarafında bağlı bulunduğunuz aile hekiminizin ismi ve görev yaptığı birim yer almaktadır.

MHRS Eskişehir Randevu Nasıl Alınır?

Burada kısımda tarih seçerek direk olarak aile hekiminizden randevunuzu alabilirsiniz. Eskişehir’de ikamet edenler veya Eskişehir’de bulunan hastanelerden birinden randevu almak isteyenler, hastaneye gitmek istedikleri tarihi sayfanın sol üst tarafında bulunan bölümden seçerek alt kısımda bulunan il seçiminde Eskişehir’i seçmeleri gerekmektedirler.

Şehir seçimi yapıldıktan sonra gitmek istediğiniz hastaneyi tercih etmek için hastane bölümünü açmanız gerekmektedir. Bu alanda karşınıza İlinizde bulunan Hastanelerin adı yer almaktadır. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Çifteler Devlet Hastanesi, Eskişehir Devlet Hastanesi, Günyüzü İlçe Hastanesi, Mihalıççık Gün Sazak İlçe Hastanesi, Sivrihisar Devlet Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi yer almaktadır.

Ayrıca ilçelere göre Hastane tercihi yapmanızda mümkün olduğu kadar muayene olmak istediğiniz kısmı Klinik bölümünden seçerek hangi kliniğin hangi hastanede hizmet verdiğini görerek hastane tercihinizi de yapabilirsiniz.  MHRS Eskişehir Randevu Nasıl Alınır? Devam ettiğimizde kliniğe göre hastane tercihi veya hastaneye göre klinik tercihinizi yaptıktan sonra randevu arama yapmanız gerekmektedir.

Sağlık bir arama yapmak istiyorsanız öncelikle rahatsızlığınıza göre klinik tercihi yapmanız gerekmektedir. Muayene olmak istediğiniz kliniği tercih ettikten sonra hizmet verdiği hastaneyi tercih etmek zorundasınız. Hastane tercihinizi yaptıktan sonra isterseniz muayene yerine göre veya klinikte hizmet veren doktor’a göre seçim yapmanız gerekmektedir. Doktor seçimi tamamen tercihe kalmaktadır ister doktor seçimi yaparak veya yapmadan randevu ara tuşuna bastığınızda hastanede hizmet veren doktorların isimleri yer almaktadır. Gitmek istediğiniz doktorun ismine tıkladığınız zaman günlere ait boş saatleri tablo olarak karşınıza çıkacaktır. Size en uygun saat bölümünü tıklandığında tüm bilgilerinizin yer aldığı bir sayfa karşınıza çıkacaktır.

Bilgilerin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra randevuyu kayıt et dediğiniz zaman randevunuzu oluşturmuş olmaktasınız. Randevunuzu iptal etmek veya değiştirmek istiyorsanız Randevu geçmişi bölümünden değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz. İnternet kullanma şansları olmayanlar için ALO 182 sistemi MHRS Eskişehir Randevu Nasıl Alınır? Sisteminde yardımcı olmaktadır.

MHRS Eskişehir Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Admin
Merhaba. Adım Hakan GÜVEN. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.