MHRS Elazığ Randevu Nasıl Alınır ?

29.01.2018
A+
A-
MHRS Elazığ Randevu Nasıl Alınır ?

MHRS Elazığ randevu nasıl alınır? MHRS ile hastane randevusu oluşturur iken internet vasıtasını kullanacak iseniz İnternet adreslerinde üyeliğinizin olması gerekmektedir. Üyelik sırasında girilen nüfus bilgilerinin nüfus müdürlüklerinde bulunan nüfus bilgilerini ile tutarlı ve eşdeğer olması gerekmektedir. Aksi bir durum olduğunda üyeliğiniz gerçekleştirilebilecek hastane randevularınız onaylanmayacaktır. MHRS Elazığ randevu nasıl alınır;

  • İnternet üzerinden üyeliğiniz var ise www.mhrs.gov.tr internet adresine girebilirsiniz. Bu adresten kendi tercihlerinize göre hastane randevunuzu kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bu adres ile randevu oluştururken “randevu al” bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.
  • hastanerandevu.gov.tr internet adresinden de oluşturmuş olduğunuz üyelik bilgileriniz ile giriş yaparak “randevu al” bölümüne girerek hastane randevunuzu kendi istediğiniz doğrultuda oluşturabilirsiniz.
  • İnternet yoluyla cep telefonlarınıza indirmiş olduğunuz MHRS mobil uygulaması ile de randevularınızı oluşturabilmektesiniz.
  • MHRS Elazığ randevu nasıl alınır sorusuna başka bir yanıt ise Alo 182 Çağrı Merkezi hattıdır. Alo 182 Çağrı merkezinde aradığımız zaman size yanıt verecek personeller kimlik bilgilerinizi isteyeceklerdir, bu sebeple Alo 182 Çağrı merkezini aradığımızda yanınızda kimliğinizi bulundurmayı unutmayınız. Alo 182 Çağrı merkezindeki çağrı personelleri size hastane, doktor tercihlerinizi soracaklar Bu doğrultuda hastaneye randevularınızı oluşturacaklardır.
  • MHRS Elazığ randevu nasıl alınır? E-Devlet şifreniz mevcut ise MHRS sistemine E-Devlet üzerinden de girebilirsiniz.

Bütün bu hastane randevusu alabilme yolları vatandaşların kolay şekilde randevu alabilmeleri için oluşturulmuştur. Hasta hastane sırasında saatlerce beklemesin diye oluşturulmuş olan bu sistemleri kolaylık ile kullanır iken hastanede sıra beklemek zorunda da kalmazsınız.

MHRS Elazığ Randevu Nasıl Alınır ?

MHRS Elazığ randevu nasıl alınır kapsamında MHRS Elazığ ile randevu oluştururken tercihinizi istediğiniz hastaneden istediğiniz doktordan istediğiniz tarihte istediğiniz gün ve saatte yapabilirsiniz. MHRS Elazığ randevu oluştururken Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler de en erken bir gün sonrasına en geç ise 15 gün sonrasına randevularınızı alabilirsiniz. MHRS Elazığ aile hekimliklerinde randevu almak istiyor iseniz en erken yarım saat öncesine aynı gün içerisinde tabii ki en geç ise yine 15 gün sonrasına randevu alabilmeksiniz. MHRS Elazığ ile günde en çok 2 randevu oluşturabilirsiniz bu randevuların şartı ise başka bir poliklinik başka bir saat olmasıdır.

MHRS Elazığ randevu nasıl alınır sorusuna cevabınızı bulduysanız randevularınızı oluşturabilirsiniz. Randevularınızı oluşturulduktan sonra randevu saatinden en az 15 dakika kadar bir zaman önce hastanede hastane kaydı yapabilmek için hazır bulunmanız gerekmektedir. Hastane randevunuza gidemeyecek bir durum ile karşılaştığımız zaman hastane randevunuzu Alo 182 çağrı hattını arayarak, mobil uygulama veya diğer internet adreslerine girerek başka bir vatandaşın hakkını yememek adına iptal ettirmeniz doğru bir davranış şekli olacaktır. Randevularınızı iptal ettirme Dediğiniz zaman herhangi bir katkı payı ödemek zorunda kalmazsınız. Randevularınızı iptal ettirme işlemini en geç muayene öncesi 60 dakikaya kadar yapabilmektesiniz.

MHRS Elazığ Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.