MHRS Diyarbakır Randevu Nasıl Alınır ?

29.01.2018
911
A+
A-
MHRS Diyarbakır Randevu Nasıl Alınır ?

MHRS Diyarbakır randevu nasıl alınır sorusuna yazımızın devamında yanıt bulacaksınız. İlk yapmanız gereken MHRS den randevu alırken;

  • İnternet aracılığıyla randevu oluşturma yapacak iseniz www.mhrs.gov.tr internet adresine girmek olacaktır bu adrese girdikten sonra randevu al kısmına tıklama yapıldığında önünüze yeni üye butonu çıkacaktır, yeni üye butonuna tıklayarak nüfus bilgilerinize girmeli ve üyeliğinizi oluşturmalısınız.
  • İnternet üzerinden hastane randevusu oluşturmanın diğer bir yolu ise akıllı cep telefonu akıllı tablet denize MHRS uygulamasını yükleyip aynı şekilde yeni üye ol bölümüne tıklayarak nüfus bilgilerinizi girerek hastane randevusu almak için üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.
  • MHRS Diyarbakır randevu nasıl alınır sorunuza başka bir cevap ise Alo 182 Çağrı Merkezi’dir. Internet adresleri aksine Alo 182 hattı dakika başına fiyatlandırma yapılarak çalışmaktadır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yollar ile MHRS Diyarbakır nasıl randevu alınır işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevunuzu oluşturmuş olduğunuz halde randevunuza gidemeyebilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda randevu alacak başka vatandaşların hakkına girmemek adına lütfen randevunuzu iptal ettiriniz. Randevunuzu iptal ettirmediğiniz takdirde sizin aldığınız randevu saati çöpe gitmiş olacaktır. Sizi almış olduğunuz randevu saatine başka bir hastanın ihtiyacı olabileceğini unutmamalısınız. Randevunuzu randevunuzun saatinden 60 dakika önceye kadar iptal ettirebilirsiniz. Alınmış olan randevular ile doktor muayenesi olmak hastane ve hekime bağlı olarak 10 dakikadan 60 dakikaya kadar değişmektedir. Randevu saatinizden en erken olarak 15 dakika önceden hastanede olmalısınız.

MHRS Diyarbakır Randevu Nasıl Alınır ?

MHRS Mobil uygulamasından ve resmi internet sitesinden üyelik bilgilerini ile giriş yaptığınız takdirde diğer hastane randevularınızı geçmiş hastane randevularınıza detaylı olarak ulaşabilir bilgi sahibi olabilirsiniz. Diğer aile üyeleriniz için de yukarıda belirtilen internet adresi veya mobil uygulaması veya Alo 182 Çağrı merkezinden randevu alabilirsiniz. Üyeliğiniz bulunan internet adreslerinde aile fertlerinin her biri için kendi kimlik numaraları üzerinden hastane randevusu oluşturabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın getirmiş olduğu bu uygulamalar ile hastane randevusu almak çok kolay hale gelmiştir. Bu kolaylıktan yararlanarak hastalarınız için randevu aldığınız takdirde hastalarınız ile saatlerce doktor kuyruğunda beklemek zorunda kalmazsınız. Randevu saatinizde doktorunuzun yanına girip muayene olarak hastalarınızın da yorulmamasını sağlarsınız.

MHRS Denizli randevu nasıl alınır sorusuna yukarıda cevap vermeye çalıştık. MHRS Denizli ile günde 2 defa randevu oluşturabilmektesiniz günde 2 kere randevu almanın şartı alacağınız randevunun saatleri ve poliklinikleri farklı olmalıdır aynı gün ve kurum başına MHRS ile en fazla 2 adet randevu oluşturabilmektedir.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler için MHRS ile randevu oluştururken en erken 1 gün sonrasına randevu oluşturulabilir en geç 15 günlük bir süre için randevu oluşturulabilir. MHRS Denizli ile Aile Hekimliğine randevu almak istiyorsanız bu randevularınızı en erken yarım saat sonrasına veya en geç 15 günlük bir süre sonrasına oluşturabilirsiniz.

MHRS Diyarbakır Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.