MHRS Denizli Randevu Nasıl Alınır ?

28.01.2018
A+
A-
MHRS Denizli Randevu Nasıl Alınır ?

MHRS Denizli randevu nasıl alınır sorusuna cevabını almak istiyor iseniz bu yazımız tam da sizin içindir. Hastane randevu işlemlerinizi internet üzerinden yapmak istiyor iseniz size ilk olarak internet üzerinden nasıl randevu alacağınızı anlatacağız.

  • MHRS Denizli randevu nasıl alınır için öncelikle www.mhrs.gov.tr adresine giriş yaparak randevu almak için üye olmanız gerekmektedir. Bu internet adresine giriş yaptıktan sonra randevu al kısmına giriş yapıldığı zaman yeni üye butonunda belirlemiş olduğunuz bir şifre ile Yeni üyeliğinizi oluşturarak randevu alma sistemine giriş yapabilirsiniz.
  • Akıllı cep telefonu veya Akıllı tabletlerinde MHRS Mobil uygulamasını yükleyerek yeni üye ol butonuna tıklayıp belirlemiş olduğunuz bir şifre ile Yeni üyeliğinizi tamamlayarak randevu almak için hazır duruma getirebilirsiniz. Yeni üyeliğinizi yapar iken girmiş olduğunuz nüfus bilgilerinin nüfus Müdürlüğünde kayıtlı olan nüfus bilgilerini ile tutarlı olması eşleşmesi gerekmektedir. Eşleşme olmaz ise üyelik işlemlerinizi yapamazsınız.

MHRS Denizli Randevu Nasıl Alınır ?

Yeni üyelik işlemini yaptıktan sonra MHRS Denizli randevu nasıl alınır sorunuzun cevabını gelelim; nüfus bilgileriniz ile belirlemiş olduğunuz şifreniz ile cep telefonlarınıza yüklediğiniz uygulama üzerinden randevu al bölümüne giriş yaparak randevu oluşturabilirsiniz veya yukarıda vermiş olduğumuz internet adresine tıklayarak bilgileriniz ile giriş yaparak hastane randevularınızı oluşturabilmektesiniz. Internet üzerinden hastane randevusu oluşturmak istemiyorsanız;

  • Alo 182 hattını arayarak randevu için yardımcı olacak personeller ile görüşebilirsiniz. Alo 182 hattını aradığınız zaman yanınızda kimliğinizi bulundurmayı unutmamalısınız. Alo 182 hattındaki müşteri hizmetleri operatörü randevu oluşturma sırasında size kimlik bilgilerinizi soracaklardır. Randevunuzu oluştururken hangi hastaneden hangi günde hangi saatte hangi doktordan randevu almak istediğinizi personellere iletebilirsiniz. Personeller randevuları sizin istekleriniz de yönelik oluşturmakta randevulara onay verdiğiniz dakikadan itibaren randevunuz geçerli olmaktadır.

Alo 182 hattından, resmi internet sitesinden veya mobil uygulamalardan almış olduğunuz hastane randevusu için hastanelere yarım saat veya 45 dakika gibi zamanlarda yani randevu saatinden bir süre önce gitmelisiniz. Randevunuz oluştu ancak siz belirli sebeplerden dolayı randevunuza giremeyeceksiniz, böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız zaman Yukarıda belirtilen internet adresinden, mobil uygulamalardan veya Alo 182 hattından personellere ulaşarak randevunuzu iptal ettirmeniz gerekmektedir.

Çünkü sizin randevu almış olduğunuz saatte başka bir hasta ihtiyaç duyar bilmektedir. Başka birinin hakkını yememek için randevunuza giremeyeceksiniz randevunuz iptal ettirmeniz doğru bir davranış şekli olacaktır. Hastane randevunuza gidemediğiniz takdirde muayene katkı payı ödemek zorunda değilsiniz, muayene katkı payı ödemek zorunda olmasanız bile muayeneden 60 dakika öncesine kadar muayenesi iptal ettirme hakkına sahipsiniz.

Yine de başka vatandaşların hakkına gasp etmemek adına lütfen gidemeyecek olduğunuz randevuları iptal ettiriniz. MHRS sistemi ile MHRS Denizli randevu nasıl alınır sorunuza en kolay yanıt verilmekte olup yapılan uygulamalar ile hastalara randevu alma kolaylığı getirilmiştir.

MHRS Denizli Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.