Mhrs Burdur Randevu Nasıl Alınır?

28.01.2018
A+
A-
Mhrs Burdur Randevu Nasıl Alınır?

Türkiye’de 7 yıl öncesine kadar hastanelerden randevu almak için haftalarca sıra beklemek, telefonla işlem yapmak için saatlerce beklemek ve kalabalıkla mücadele etmek gibi bir problem yaşanmaktaydı. Buna yönelik olarak geliştirilen Mhrs (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile mevcut sorunun ortadan kaldırılması hedeflenmiştir. Türkiye’de bulunan tüm illerde işlevsel olarak işlem gerçekleştiren program aracılığı ile Hastane, tarih, hekim ve klinik gibi bilgileri kısa sürede tercih ederek randevu oluşturmak mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda Alo 182 Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcileri ile görüşerek ilgili portaldan randevu talep etmekte seçenekler arasında yer almaktadır. Farklı illerde uygulanan web tabanlı randevu alma sistemi Burdur’da da uygulanmaktadır. Mhrs Burdur Randevu Nasıl Alınır? sorusunu şu şekilde cevaplamak mümkündür.

 • MHRS web tabanlı uygulama portalına giriş yapılır.
 • Alanlara T.C. Kimlik Numarası ve şifre kullanılarak giriş yapılır.
 • Parolayı üye ol kısmından adımları takip ederek almak mümkündür.
 • Portala giriş yapılır ve sonrasında Hastane Randevu Arama penceresinden gerekli alanlar sıralanır.
 • Araçlar kısmında yer alan tarih bilgisi seçilir.
 • Şehir seçimi için “BURDUR” tercih edilir.
 • İlçe seçiminde; Bucak, Gölhisar, Yeşilova gibi seçenekler tercih edilir.
 • Klinik seçeneğine ilgili bölüm işaretlenir. Örneğin; Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi
 • Hastane seçimi yapılır. Örneğin; Burdur Devlet Hastanesi
 • “Randevu Ara” seçeneği tercih edilir.
 • Gelen ekranda hekim ve bölüm seçilir ve saat bilgisi tercihi yapıldıktan sonra “Randevuyu Kaydet” seçeneği tıklanarak işlem tamamlanmış olur. Bu adımların izlenmesi ile Mhrs Burdur Randevu Nasıl Alınır? sorusu da cevaplanmış olacaktır.

Mhrs Burdur Randevu Nasıl Alınır?

Burdur’da bulunan hastaların randevularını kolaylıkla ve hızlı biçimde almaları için gereken bir diğer yöntem ise Alo 182 hatlarını aramakla mümkün olmaktadır. Tüm bilgileri ve randevuları kaydeden Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcileri ile işlemler kolaylıkla halledilebilmektedir. Temsilcilerin sormuş olduğu sorulara verilen cevaplar doğrultusunda kısa sürede kayıt oluşturulmaktadır.

Farklı şekilde Mhrs Burdur Randevu Nasıl Alınır? diye sorulacak olursa; E- Devlet uygulaması ile de almak mümkündür şeklinde cevap verilebilmektedir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı’nın MHRS alanına geçilir ve ilgili Hastane Randevu Arama sayfası aracılığı ile Burdur ili için spesifik kaydın oluşturulması sağlanır. E-Devlet sayfasına giriş yapabilmek için mutlaka şifreye gereksinim olmaktadır. Bunun için ilgili birimlerden (PTT) ücret karşılığında şifre almak mümkündür. Bu şekilde giriş kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Mhrs Burdur Randevu Nasıl Alınır? sorusunu özetlemek gerekirse;

Bu aşamada üç adımdan bahsetmek mümkündür. Bunlar:

 1. MHRS uygulamasına girilir ve arama araçları penceresinden hekim listesi görüntülenir
 2. Görüntülenen listeden ilgili hekim seçilir ve çalışma cetvelinin uygun olan saat dilimi tercih edilir.
 3. Son aşamada sistem üzerinden kişisel tercihler belirlenerek (tarih, hekim, klinik, hastane gibi.) randevu kaydı oluşturulabilir. Tüm bu işlemler sonrasında kişi uygun biçimde randevu almış sayılmaktadır.

MHRS Burdur Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.