Mhrs Bolu Randevu Nasıl Alınır?

28.01.2018
A+
A-
Mhrs Bolu Randevu Nasıl Alınır?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm hastanelerden kolaylıkla randevu almak mümkündür. Alo 182 ya da internet üzerinden klinik randevularının hızlı bir biçimde alındığı bu sistemde vatandaşlar sıra beklemeden, kalabalığa maruz kalmadan ve haftalarca sıra beklemeden tedavi olabilmektedir. MHRS üzerinden pratik olarak alınan randevu ile hastalar kısa sürede etkili bir tedavi süreci geçirmektedir.

Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bu uygulama sayesinde ilgili hastane ve hekimden tarih bilgileri girilerek talep oluşturmak mümkün olmaktadır. Türkiye’nin tüm illerinde uygulanan bu yöntem Bolu’da da sürekli olarak insanlar tarafından tercih edilmektedir. Mhrs Bolu Randevu Nasıl Alınır? başlığı altında çeşitli açıklamalar ile gereken bilgilerin paylaşılması kentte yaşayan kişiler için önemli olmaktadır.

Mhrs Bolu Randevu Nasıl Alınır?

 • Web üzerinden MHRS uygulamasına giriş yapılır.
 • Üyelik yoksa “üye ol” seçeneği yardımı ile işlem gerçekleştirilebilir.
 • Giriş yapıldıktan sonra ekrana gelen “Hastane Randevu Arama” penceresi ile detaylı tercih işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür.
 • İlgili alandan tarih bilgisi seçilir.
 • İl seçeneğine “BOLU” işaretlenir.
 • İlçe seçeneği; Gerede, Merkez, Mudurnu şeklinde seçilebilir.
 • Klinik seçimi yapılır. Örneğin; Çocuk Cerrahisi
 • Hastane seçimi yapılır. Örneğin; Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi
 • Randevu ara seçeneği tıklanır ve ekrana doktor ve bölüm seçenekleri yansır.
 • Seçenekler arasından en uygun hekim ve tarih tercihi gerçekleştirilir.
 • Son aşamada “Randevuyu Kaydet” seçeneği ile işlem bitirilir.

Tüm bu aşamaların tamamlanmasının ardından belirtilen tarih ve diğer bilgiler baz alınarak randevu oluşturulmuş olur. Mhrs Bolu Randevu Nasıl Alınır? konusunda farklı bir bilgide vermek gerekmektedir. Hastane randevularını E-Devlet üzerinden de gerçekleştirmek mümkündür. Sisteme T.C Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Başvuru Sistemi alanına geçilir. Bu alanda gerçekleşen 3 işlem şu şekildedir:

 1. Arama araçlarından uygun hekim listesi görülür.
 2. Listeden uygun hekim seçimi gerçekleştirilir.
 3. Uygun klinik ve hekim için saat bilgisi oluşturulur.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi yardımı ile Bolu’da ki uygun hastanelerden uygun zamanlarda randevu ayarlamak mümkün hale gelir. MHRS portalından gerekli ayarlamaları yapılmasının yanı sıra Alo 182 hattını arayarak da Çağrı Merkezi aracılığı ile istenilen hastane ve doktor tercihi yapılarak zamanlama ayarlanabilmektedir.

Mhrs Bolu Randevu Nasıl Alınır? sorusunun detaylı anlatımı konu içerisinde işlenmektedir. Yanı sıra randevuların kontrolü ve görüntülenmesi için Mhrs portalına giriş yaparak “Randevu Geçmişi” alanına giriş yapılmalıdır. Bu alanda Hekim, Randevu Zamanı, Kurum Adı, Klinik Adı, Muayene Yeri, Randevu Notu ve Durum gibi bilgilerin detaylı olarak yer aldığı görülmektedir. Bu tür bilgileri dikkate alarak takip gerçekleştirilebilir.

MHRS Bolu Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.