Mhrs Bitlis Randevu Nasıl Alınır?

28.01.2018
766
A+
A-
Mhrs Bitlis Randevu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak 2011 yılında başlatılan “Sağlıkta Dönüşüm” programına dahil olmuş olan MHRS yani; Merkezi Hekim Randevu Sistemi Türkiye çapında yaygınlaştırılarak işlevsel hale gelmiştir. Birçok kesim tarafından benimsenen uygulama sayesinde hızlı ve kolay bir biçimde randevu alarak işlem gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

Günümüzde gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde geçmişte mevcut olan sıra bekleme, kalabalıkta hastanede randevu almaya çalışma gibi sorunlar tamamen ortadan kaldırılmıştır. Türkiye’nin birçok ilinde uygulanan web uygulaması ve ALO 182 Çağrı Merkezi aracılığı ile kolay ve hızlı biçimde randevu almak mümkün hale gelmektedir. Bu illerden Bitlis’te de bu yöntem uygulanmaktadır. Bunun üzerine Mhrs Bitlis Randevu Nasıl Alınır?  Sorusuna yanıt aramakta fayda bulunmaktadır.

Mhrs Bitlis Randevu Nasıl Alınır?

 • Açılan Hastane Randevu arama penceresi kullanılarak hekim listeleri görüntülenir.
 • Listeden uygun hekim tercihi yapılabilir.
 • Hekim çalışma cetveli yardımı ile de uygun olan saat dilimi tercih edilerek randevu alınabilir.

Bu anlatım işlemi sürekli olarak gerçekleştirenler için anlaşılabilir olsa dahi daha detaylı bir uygulama tanımının yapılması gerekmektedir. Çeşitli yollarla MHRS üzerinden hastanelerden randevu almak mümkündür. Bu noktada ilk aşamada hangi yöntemle tercih yapacağımıza karar vermemiz gerekmektedir. Öncelikle web uygulamaları aracılığı ile işlem pratik şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İster web sitesi ister akıllı cihaz üzerinden olsun ilgili siteye giriş yapıldığında gereken bilgiler detaylı biçimde girilir ve randevu kolaylıkla alınabilir. Bu aşamada sistemin bizi yönlendirdiği biçimde hareket etmek gerekmektedir. Bu uygulamayı Bitlis ili için yapılacak olursa Mhrs Bitlis Randevu Nasıl Alınır? sorusunun basamakları şu şekilde belirtilebilir:

 • C kimlik numarası ve parola ile MHRS sistem sitesine giriş yapılır.
 • Hastane Randevu Alma penceresinden gereken alanların seçimi yapılır.
 • Tedavi olunmak istenen tarih seçilir.
 • Şehir “BİTLİS” olarak tercih edilir.
 • İlçe, Tatvan, Merkez, Ahlat, Adilcevaz ya da farketmez biçimde seçilir.
 • Bölüm yani klinik seçilir. Örneğin; Aile Hekimliği
 • Hastane tercihi yapılır. Örneğin; Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi
 • Randevu ara seçeneği ile ilgili hastanedeki doktorların listesi görünür.
 • Doktor seçimi yapılır ve hekime uygun saat tercih edilerek randevuyu kaydet seçeneğine tıklanır.
 • Bu işlemlerin tamamı gerçekleştikten sonra randevu alınmış olacaktır.

Randevuların takibinin yapılması için sistemde yer alan “Randevu Geçmişi” alanı kontrol edilebilmektedir. Mobil cihaz uygulamalarında da MHRS girişi yapıldıktan sonra ilgili kısma geçiş yapılarak gerekli bilgilerin alınması sağlanabilmektedir. Ayrıca Mhrs üzerinden randevu işlemi için ALO 182 çağrı merkezleri aranarak ilgili hasta için istenilen tarih, il, ilçe, klinik ve doktor tercihleri yapılarak randevu alınması mümkün olmaktadır. Hastanede kayıt işlemlerinin gerçekleşebilmesi için randevu saatinden yaklaşık olarak 15 dakika öncesinde kayıt birimine başvurulması gerekmektedir.

MHRS Bitlis Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.