Mhrs Bingöl Randevu Nasıl Alınır?

27.01.2018
785
A+
A-
Mhrs Bingöl Randevu Nasıl Alınır?

Mhrs Bingöl Randevu Nasıl Alınır? Sorusuna yanıt vermeden önce Merkezi Hekim Randevu Sistemi olan Mhrs ile ilgili detaylı olarak bilgilendirme gerçekleştirmek daha doğru olacaktır. Sağlık Bakanlığı’na ait olan uygulama ile vatandaşlar hastane gitmeden, sıra beklemeden hastalıklarıyla ilgili olan bölümlerden istedikleri tarih ve saatte, diledikleri hekime muayene olmak için randevu alabileceklerdir.

Bu sistemi sağlayan portal mekanizmasına Mhrs yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi denilmektedir. Türkiye’nin tüm illerinde yönelik gerçekleştirilen otomasyon programına dahil olan kişiler kolay şekilde randevu alarak tedavi sürecine başlayabilmektedir. Mhrs online ilgili siteden randevu alınarak gerçekleştirilebildiği gibi ALO 182 numarasını arayarak da randevu talebinde bulunulabilmektedir.

Mhrs Bingöl Randevu Nasıl Alınır?

Detaylı olarak randevunun nasıl alınacağından bahsetmek gerekirse iki şekilde yapıldığı belirtilebilmektedir. MHRS sitemine giriş yapılarak ya da ALO 182 çağrı merkezi müşteri temsilcilerinden destek alarak bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda digital ortamda mobil uygulamaları aracılığı ile sistemi kullanmak mümkün olmaktadır. Spesifik olarak Mhrs Bingöl Randevu Nasıl Alınır? Soruna bakılacak olursa şu şekilde belirtilebilir:

 • MHRS web uygulamasına girilir
 • İlgili alanlara T.C Kimlik Numarası ve Parola yazılır
 • Parola yoksa üye ol butonu yardımı ile yeni bir şifre almak mümkündür.
 • Giriş yapılmasının ardından ekrana gelen hastane randevu arama penceresinden ilgili seçeneklerin seçilmesi sağlanır.
 • Tarih ve gün bilgisi seçilir
 • İl seçimi “BİNGÖL” olarak tercih edilir.
 • İlçe; Genç, Karlıova, Merkez, Solhan ya da Farketmez biçimde işaretlenir.
 • Klinik hastalığın bölümüne bağlı olarak tercih edilir. Örneğin; Beyin Cerrahisi
 • Hastane seçimi yapılır. Örneğin; Bingöl Devlet Hastanesi
 • “Randevu Ara” butonuna basılır.
 • Gelen ekranda Doktor ve bölüm seçilir ve saat bilgisi tercihi yapıldıktan sonra “Randevuyu Kaydet” seçeneği tıklanarak işlem tamamlanır.

Bunun yanı sıra Mhrs Bingöl Randevu Nasıl Alınır? Sorusuna farklı şekilde cevap vermekte mümkündür. E-Devlet sistemi üzerinden T.C Kimlik Numarası girişi yapılarak ve şifre bilgisi girilerek de Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi Sistemi (MHRS) alanına geçiş yapılır. Bu alandan ilgili sayfaya yönlendirilme sonucunda da istenilen tarih, il, ilçe, hastane, hekimden gereken randevu alınabilmektedir. Mobil uygulamalarından da giriş yaparak ilgili bilgileri girmek sureti ile gereke hastane randevuları alınabilmektedir. Özetlemek gerekirse; 3 adımda basitçe değerlendirilebilir.

 1. Web sitesine giriş yaprak ilgili alanlar doldurulur ve uygun hekim listeleri tercih edilir.
 2. Hekim çalışma çizelgesinde hastane ve hekim tercihi yapıldıktan sonra saat bilgisi seçilir.
 3. Uygun zaman dilimi tercihi sonrasında da MHRS randevusu kaydedilebilir. Tüm bu işlem basamakları sonrasında kişiler randevularını oluşturmuş olurlar.

Mhrs Bingöl Randevu Nasıl Alınır? sorusuna değişik bir cevap vermek gerekirse; MHRS sistemine bağlı olan çağrı merkezi ALO 182 hattından da destek alınabileceği belirtilebilir. Arama sonrasında çıkan müşteri temsilcisi ile istenilen il, ilçe, hastane, hekim ve buna benzer kriterlerin seçimi yapılarak yeni bir randevu kaydı oluşturulabilmektedir.

MHRS Bingöl Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.