MHRS Balıkesir Randevu Nasıl Alınır?

27.01.2018
A+
A-
MHRS Balıkesir Randevu Nasıl Alınır?

Devlet hastanelerinde muayene olmak isteyen Balıkesirlilerin sabahı erken saatlerinde hastaneye giderek sıra alması gerekmektedir. Sıra alındıktan sonra ise mesai saatinin başlamasıyla birlikte sıranın gelmesini beklenilmekte olup söz konusu bekleme süresi yoğunluğa bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bazen 1 saat içinde muayene olunabilirken bazen ise 4 saat beklemek gerekebilmektedir.

Bundan dolayı da insanlar hastaneye randevu alarak gitmeyi tercih etmekte ve böylece de beklemeden muayene olabilmektedir. Alınan randevudan sadece 15 dakika önce hastaneye gitmek yeterli olmaktadır. MHRS Balıkesir randevu nasıl alınır sorusu bu nedenden dolayı insanların ilgisini çekmekte ve cevabını merak etmektedirler. Hastanede zaman kaybetmeden muayene olmak insanlara çok ciddi bir kolaylık sağlamaktadır.

MHRS Balıkesir Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Balıkesir randevu nasıl alınır sorusunun iki farklı cevabı bulunmakta olup bunlardan ilki hemen herkesi kullandığı telefondur. Sabit telefon ya da cep telefonu ile Sağlık Bakanlığına bağlı ALO 182 hattının aranmasıyla randevu alınabilmektedir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar genel olarak şunlardır:

  • Sabit telefon ya da cep telefonu ile 182’nin aranması
  • Telefondaki görevliye T.C. kimlik numarasının verilmesi
  • Muayene olmak istenen il ve hastanenin belirtilmesi
  • Muayene olmak istenen poliklinik ve doktorun seçilmesi
  • Tarih ve saatin belirtilmesi

Yukarıda genel olarak anlatılan işlemler oldukça basittir. Telefondaki kişinin bilgisayar değil de gerçek bir kişi olması işlemlerin çok daha basit bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. İstenilen tarih ve saatte uygun randevunun olmaması durumunda görevli tarafından belirtilen zamanlardan bir tanesi seçilerek randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Balıkesir randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı da internettir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde cep telefonlarında dahi internet bulunmaktadır. Randevu almak için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesine giriş yaparak randevu alınabilmektedir. Fakat söz konusu siteye üye olunması ya da sisteme e-devlet şifresiyle bağlanılması gerekmektedir. Üye olmak için ise aşağıda belirtilen adımların sırasıyla izlenmesi gerekmektedir. O adımlar şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapıldıktan sonra ekrana gelen haritadan Balıkesir’in ve ardından da herhangi bir hastanenin seçilmesi gerekmektedir.
  • Yukarıda belirtilen seçimler yapıldıktan sonra “Randevu al” kısmına tıklanmalıdır.
  • Yeni gelen sayfada kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. Fakat bunların hemen alt kısmında bulunan “üye ol” seçeneğinin tercih edilmesi ve gelen formun eksiksiz bir biçimde doldurulmasıyla üyelik işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Balıkesir randevu nasıl alınır konusunda üyelik alındıktan sonra sisteme giriş yapılabilmektedir. Bundan sonra ise şu adımların sırasıyla izlenmesi gerekmektedir:

  • Muayene olmak istenen poliklinik ve doktorun seçilmesi
  • Muayene tarihi ve saatinin belirlenmesi

Yukarıdaki işlemlerin ardından sistem tarafından son bir hatırlatma yapılmakta olup bilgilerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Yapılan kontrollerde herhangi bir hatanın olmadığı görülürse onay verilmelidir. Böylece randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Balıkesir Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.