MHRS Aydın Randevu Nasıl Alınır?

27.01.2018
A+
A-
MHRS Aydın Randevu Nasıl Alınır?

Aydın’da bulunan kişiler hastaneye giderek muayene olmak istediklerinde sabahın erken saatlerinde sıra için hastaneye gitmeleri gerekmektedir. Sıra aldıktan sonra ise öncelikle muayene saatinin sonra ise sıranın gelmesinin beklenilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı hastanede muayene olmak yoğunluğa bağlı olarak 2 saat ile 6 saat arasında değişebilmektedir.

İnsanlar bu kadar uzun süre hastanede beklememek için randevu alarak hastaneye gitmekte ve hızlı bir şekilde muayenelerini olmaktadırlar. Randevu alındığı zaman hastaneye 15 dakika önce gitmek yeterlidir. Böylece çok kısa bir sürede muayene olarak hastaneden ayrılmak mümkündür. MHRS Aydın randevu nasıl alınır sorusunun cevabı bundan dolayı fazlaca merak edilmektedir.

MHRS Aydın randevu nasıl alınır sorusunun genel itibariyle iki farklı cevabı bulunmaktadır. Bunlardan ilki internet üzerinden randevu alınmasıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte hemen herkes internete kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

MHRS Aydın Randevu Nasıl Alınır?

Bilgisayarların dışında mobil cihazlar ile de internete bağlanılmakta ve randevu alınabilmektedir. Randevu alınması için Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu sisteme üye olunması ya da e-devlet ile buraya giriş yapılması gerekmektedir. Üyeliği bulunmayan kişiler aşağıdaki adımları izleyerek üye olabilmektedir:

  • Öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine girilmeli ve harita üzerinden Aydın’ın seçilmesi gerekmektedir.
  • Aydın seçildikten sonra ise hizmet alınabilecek hastanelerin olduğu listeden istenilen hastane seçilmeli ve ardından da “Randevu al” butonuna basılması gerekmektedir.
  • Yeni açılan sayfada şifre sormakta olup altta bulunan seçenekler arasında “Üye ol” da bulunmakta olup buraya geçiş yapılmalıdır.
  • Açılan sayfadaki kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ve güvenlik bilgileri kısmının doldurulması ile üyelik alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Yukarıdaki adımları izleyerek üyelik alan kişilerin randevu alabilmesi için izlemesi gereken adımlar bulunmaktadır. MHRS Aydın randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından bir tanesi şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girildikten sonra haritadan Aydın ili daha sonra da muayene olmak istenen hastane seçilerek “Randevu al” kısmı seçilmelidir.
  • Daha sonra çıkan ekrana T.C. kimlik numarası ve daha önce alınan şifre yazılarak sisteme giriş yapılmalıdır.
  • Sistemden poliklinik ve muayene olmak istenen hekim sırasıyla seçilmelidir.
  • Son olarak ise doktorun uygun olduğu tarih ve saatlerden bir tanesi seçilmelidir.

Sistem tarafından yapılan seçimler son defa hatırlatılmakta ve sorun olmaması halinde kişiler onay vererek randevu alma işlemini tamamlamış olmaktadır. İnternet üzerinden randevu alma işlemi kısaca bu şekildedir.

MHRS Aydın randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise ALO 182 hattının aranmasıdır. Hastalar bu numarayı aradığında karşıdaki görevli T.C. kimlik numarasını istemektedir. Bunun söylenmesinin ardından hizmet alınacak il ve hastanenin belirtilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise polikliniğin ve doktor seçilmelidir. Son olarak tarih ve saatin de tamamlanmasıyla randevu alınmış olmaktadır. İstenilen tarihte uygun randevunun olmaması durumunda görevli tarafından söylenen seçeneklerden bir tanesi tercih edilebilir.

MHRS Aydın Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.