MHRS Artvin Randevu Nasıl Alınır?

27.01.2018
706
A+
A-
MHRS Artvin Randevu Nasıl Alınır?

Artvin’de bulunan hastanelere giderek tedavi olmak isteyen kişilerin hastaneye doğrudan gitmeleri halinde öncelikle sıra almaları ve daha sonrada sıralarının gelmesini beklemeleri gerekmektedir. Söz konusu bekleme süresi yoğunluğa bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Hastanenin yoğun olmadığı zamanlarda birkaç saatte gelen sıra yoğun zamanlarda ise 5 ile 6 saat arasında gelebilmektedir.

Bundan dolayı insanlar hastaneye doğrudan gitmek yerine randevu alarak gitmektedir. Böylece randevu saatinden sadece 15 dakika önce hastaneye gidilmesi yeterli olmakta ve uzun bekleme sürelerinden kurtulmak mümkün olmaktadır. MHRS Artvin randevu nasıl alınır sorusunun cevabı sayesinde insanlar hem zamandan tasarruf etmiş olmakta hem de hastanelerde boş yere yorulmuş olmamaktadır.

MHRS Artvin Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Artvin randevu nasıl alınır sorusunun iki farklı cevabı bulunmakta ve insanlar Artvin’de bu cevaplar sayesinde randevu alarak hastaneye gitmektedir. Söz konusu yöntemlerden bir tanesi telefon ile randevu almaktır. Bunun için ALO 182 hattının aranması gerekmektedir. Karşıda gerçek bir insan olmasından dolayı gereken yönlendirme ve bilgilendirmeyi yapabilmektedir. 182 arandığı zaman öncelikle karşıdaki kişinin istediği kimlik numarasının doğru ve eksiksiz bir şekilde söylenmesi gerekmektedir.

Daha sonra ise sırasıyla muayene olmak istenen şehir, bu şehirdeki hastane ve polikliniğin belirtilmesinin ardından doktor seçimine geçilmektedir. Doktor seçimi yaptıktan sonra ise tarih ve saatin belirtilmesi gerekmektedir. Belirtilen tarih ve saatte uygun randevu olması halinde görevli tarafından randevu onaylanmaktadır. Uygun olmaması halinde ise görevli tarafından söylenecek seçeneklerden bir tanesinin tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Artvin randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise son yıllarda çok daha fazla kullanılmaya başlayan internettir. Hemen herkesi cebinde olan telefonlar ya da bilgisayarlar aracılığıyla bağlanılan https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesinden randevu alınabilmektedir. Bu siteden randevu alabilmek için ise hastaların daha önceden almış oldukları üyelikleri ya da e-devlet şifrelerinin bulunması gerekmektedir. Bunların olmaması durumunda siteden yeni üyelik alınması ve bununla sisteme giriş yapılmalıdır. Siteden yeni üyelik alınması için izlenecek yol şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapıldıktan sonra çıkan haritadan Artvin’in ardından da hizmet alınacak olan hastanenin seçilerek “Randevu al” butonuna tıklanması gerekmektedir.
  • Gelen ekranın alt kısmında bulunan “üye ol” seçeneğinin seçilmesi ve ardından gelen formlar doldurulmalıdır.
  • Kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ve güvenlik bilgilerinin doldurulması ise üyelik alma işlemi tamamlanmaktadır.

MHRS Artvin randevu nasıl alınır sorusunun cevapları arasından bulunan internetten randevu alma işlemi şu şekildedir:

  • Sisteme giriş yapıldıktan sonra muayene olmak istenen hastane, poliklinik ve doktorun seçilmesi
  • Tarih ve saatin belirlenerek onaylanması

Yukarıda belirtilen işlemlerin ardından randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır. Kış mevsimi gibi bazı dönemlerde insanlar daha fazla hastanelere gitmekte ve bundan dolayı da randevular dolu olmaktadır. Böyle durumlarda farklı doktorlar tercih edilmelidir.

MHRS Artvin Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.