MHRS Antalya Randevu Nasıl Alınır?

27.01.2018
734
A+
A-
MHRS Antalya Randevu Nasıl Alınır?

Ülkemizin en büyük şehirleri arasında bulunan Antalya’da hastaneye giderek muayene olmak isteyen kişilerin tercih edebileceği çok sayıda hastane bulunmaktadır. Bu hastanelere giderek muayene olmak isteyen kişilerin sıra aldıktan sonra sıralarının gelmesini beklemesi gerekmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak bazen 1 saatte gelen sıra bazen ise 5 saat sonra gelebilmektedir.

Bundan dolayı Antalya’daki hastalar hastaneye randevu alarak girmekte ve böylece sıra beklemeden muayene olabilmektedir. Randevu alınması durumunda sadece 15 dakika öncesinde hastanede olmak yeterlidir. Böylece hastaların uzun süre beklemesine gerek olmamaktadır. MHRS Antalya randevu nasıl alınır konusu sayesinde insanlar rahat bir şekilde randevu alabilmekte ve hastanede sıra beklemeden muayene olabilmektedir.

MHRS Antalya Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Antalya randevu nasıl alınır sorusunun iki farklı cevabı bulunmakta olup bunlardan ilki telefon ile randevu alınmasıdır. Telefon ile randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ALO 182 hizmetinden yararlanılması ve aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir:

 • Sabit telefon ya da cep telefonu ile 182 numarasının aranması
 • Telefondaki görevlinin isteyeceği T.C. kimlik numarasının eksiksiz bir şekilde verilmesi
 • Muayene olmak istenen il ve hastanenin belirtilmesi
 • Muayene olunmak istenen polikliniğin belirtilmesi ve burada bulunan doktorlardan birinin seçilmesi
 • Muayene olmak istenen tarih ve saatin belirtilmesi

Yukarıda belirtilen adımların izlenmesi durumunda rahatlıkla randevu alınabilmektedir. Telefondaki görevli gerekli yönlendirmeyi yaptığı için zorlanmadan randevu alınmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli husus tarih ve saat seçimidir. İstenilen tarihte doktorların uygun olmaması durumunda ya doktorun değiştirilmesi ya da farklı bir tarih seçilmesi gerekmektedir.

MHRS Antalya randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise internettir. Yine Sağlık Bakanlığı tarafından verilen hizmetler arasında bulunan https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesi aracılığıyla randevu alınabilmektedir. Fakat bu siteye girerek randevu alabilmek için ya üyeliğin olması ya da e-devlet şifresi gerekmektedir. Bunların ikisi de olmayanları üyelik almaları gerekmektedir. Bunun için de öncelikle yukarıdaki siteye giriş yapmaları ve çıkan haritadan Antalya’yı ardından da hizmet alacakları hastaneyi seçerek “Randevu al” kısmına geçiş yapmaları gerekmektedir. Bu kısımda şifre istendiği için en altta bulunan “Üye ol” seçeneğinin tıklanması gerekmektedir. Üye olmak için:

 • TC kimlik numarası
 • Ad ve soyadı
 • Cinsiyet
 • Doğum tarihi

Bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise İletişim bilgileri ile güvenlik bilgilerinin de doldurulmasıyla birlikte üyelik tamamlanmaktadır. MHRS Antalya randevu nasıl alınır sorusunun cevabı arasından bulunan internetten randevu alabilmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Yukarıda belirtilen siteye giriş yapıldıktan sonra şehrin ve hastanenin seçilmesi
 • Daha sonra sisteme giriş yapabilmek için T.C kimlik numarası ve şifrenin yazılması ya da e-devlet üzerinden giriş yapılması
 • Muayene olmak istenen poliklinik ve doktorun seçilmesi
 • Tarih ve saatin belirlenmesi

Yukarıdaki adımların ardından seçimlerin onaylanması durumunda randevu alınmış olmaktadır.

MHRS Antalya Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.