Güncel Bilgiler

MHRS Ankara Randevu Nasıl Alınır?

Ülkemizin başkenti olan Ankara’da çok sayıda hastane bulunmaktadır. Söz konusu hastanelere olan talepte çok yüksek olduğundan özellikle bazı hastanelerde muayene olmak için uzun süre sıra beklenilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da insanlar sıra beklememek için Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sokulan randevu sistemini kullanarak randevu almakta ve böylece sıra beklemeden muayene olabilmektedir.

Randevu alınması durumunda hastaneye önceden gidilmesine gerek olmamakta, sadece randevudan 15 dakika önce gidilmesi yeterli olmaktadır. MHRS Ankara randevu nasıl alınır sorusunun cevabı bundan dolayı çok sayıda kişi tarafından merak edilmektedir. Randevu ile muayene olunması hem zaman kaybını önlemekte hem de insanların bekleyerek yorulmasını engellemektedir.

MHRS Ankara Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Ankara randevu nasıl alınır sorusunun farklı cevapları bulunmaktadır. Söz konusu cevaplardan ilki internettir. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine girilerek randevu alınabilmektedir. Bunun için randevu alacak olan kişilerin ya e-devlet şifrelerinin olması ya da sisteme üyeliklerinin bulunması gerekmektedir. Sisteme üyeliği ve e-devlet şifresi olmayan kişiler ise üye olarak kullanıcı adı ve şifre almalıdır.

Üye olabilmek için öncelikle yukarıda verilen siteye giriş yapılması ve Ankara ilinin seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise hastane seçimi yapıldıktan sonra “Randevu al” kısmına tıklayarak ilgili bölüme geçiş yapılmalıdır. Geçiş yaptıktan sonra en altta “üye ol” seçeneği bulunmakta olup buranın tıklanması gerekmektedir. Yeni ekranda görünen formun doğru bir şekilde doldurulması ve onaylanmasının ardından üyelik alma işlemi sonlanmış olmaktadır.

MHRS Ankara randevu nasıl alınır sorusunun cevabı yukarıdaki internet sitesidir. Üyelik alma işleminin ardından yukarıdaki siteye giriş yapılmalı ve aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir:

  • Siteye giriş yaptıktan sonra öncelikle çıkan haritadan Ankara’nın seçilmesi
  • Ankara’nın seçilmesinin ardından muayene olunmak istenen hastaneni seçilmesi
  • Bu aşamadan sonra üyelik ile sisteme giriş yapılması gerektiğinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılması
  • Muayene olunacak polikliniğin seçilmesi
  • Doktor, tarih ve saatin seçilmesi

Yukarıda belirtilen aşamaların ardından randevu işlemi tamamlanmış olmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle tercih edilecek tarih ve saatin unutulmaması gerekmektedir. Farklı bir tarihte gidilmesi halinde randevu kullanılamamaktadır. Hastalık derecesine göre en yakın tarihe randevu alınmasına özen gösterilmelidir.

MHRS Ankara randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise telefon üzerinden randevu alınmasıdır. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren ALO 182 hattı aranarak randevu alınabilmektedir. Bu numara arandığı zaman öncelikle hastalardan kimlik numarası istenmektedir. Bunun ardından ise muayene olmak istenilen il, hastane ve polikliniğin belirtilmesi gerekmektedir. Son aşamada ise burada görevli olan doktorlar ile tarihin seçimi gerekmektedir. Bazen randevular dolu olabilmekte ve bundan dolayı da görevli farklı seçenekleri hastalara söylemektedir. Bunlar arasından en uygun olanın seçilmesiyle randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Ankara Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu