MHRS Amasya Randevu Nasıl Alınır?

26.01.2018
829
A+
A-
MHRS Amasya Randevu Nasıl Alınır?

Amasya’da bulunan hastaların muayene olmak için randevu almaları için farklı seçenekler bulunmaktadır. Söz konusu seçenekler kullanılarak randevu alındığında hastanelerde sıra beklenmesine gerek olmadan muayene olunabilmektedir. Randevu alan kişilerin hastaneye randevu saatlerinden 15 dakika önce gitmeleri yeterli olmaktadır. Böylece hastanede çok fazla zaman da kaybedilmemiş olmaktadır. Aksi takdirde hastaneye sabahın erken saatlerinde gidilmesi ve sıra alınması gerekmektedir.

Daha sonra ise alınan sıranın gelmesi beklenilmelidir. Bu da çok fazla zaman anlamına geldiğinden insanlar Amasya’da randevu alarak hastaneye gitmektedir. MHRS Amasya randevu nasıl alınır sorusunun cevabı bundan dolayı çok önemlidir. Hastaneden randevu almak isteyen kişiler için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar telefon ve internettir.

MHRS Amasya Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Amasya randevu nasıl alınır sorusunun ilk cevabı telefondur. Ev ya da cep telefonu kullanılarak Sağlık Bakanlığı’nın ALO 182 hattının aranması gerekmektedir. 182’yi arayan hastalardan öncelikle T.C. kimlik numarası istenmektedir. Söz konusu bilgi verildikten sonra karşıdaki kişi sisteme giriş yapmakta ve hastalardan hangi ilde muayene olmak istediklerini öğrenmektedir. Daha sonra ise hastane ve poliklinik belirtilmektedir.

Bu aşamaya kadar yapılan işlemlerde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması durumunda telefondaki görevli hangi doktora muayene olmak istediğini hastalara sormaktadır. Doktor seçimi belirtildikten sonra ise tarih ve saat sorulmakta olup burada işlem tamamlanmaktadır. Fakat istenilen tarih ve saatte boş randevu yok ise bu defa da telefondaki görevlinin söyleyeceği uygun zamanlardan bir tanesinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Telefon ile randevu alma kısaca bu şekildedir.

MHRS Amasya randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı daha bulunmakta ve bu da internettir. Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan randevu sistemine internet üzerinden de ulaşılabilmektedir. Bunun için şu adımların izlenmesi gerekmektedir:

  • Öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapılması gerekmektedir.
  • Daha sonra sisteme giriş için gerekli olan T.C. kimlik numarası ve şifrenin girilmesi gerekmektedir.
  • Üyeliği olmayanların ise e-devlet şifreleri ile sisteme girmeleri mümkündür. Fakat e-devlet şifresi de olmayanların mecburen üyelik almaları gerekmektedir.
  • Üyelik almak için “Üye ol” kısmına giriş yapılmalı ve bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.
  • Alınan şifre ile sisteme girdikten sonra ise önce hastanenin, daha sonra da poliklinik seçilmelidir.
  • Seçilen poliklinikte görev yapan doktorların arasından yapılacak seçimin ardından doktorun uygun olduğu tarih ve saatler görünecektir. Bunlar arasından yapılacak seçimin ardından son bir kontrol yapmak için sistem tarafından hatırlatma yapılmakta olup bunun onaylanması ile de randevu alınmış olmaktadır.

MHRS Amasya randevu nasıl alınır sorusunun genel cevabı bu şekilde olup hastalar tarafından uygun olanların tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece hastalar hastane de uzun sıralar bekleyerek zaman kaybetmeden muayene olabilmektedir. Söz konusu sistem hem hastaların rahat etmesini sağlarken hem de hastanelerdeki yoğunluğu önlemektedir.

MHRS Amasya Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.