Güncel Bilgiler

MHRS Ağrı Randevu Nasıl Alınır ?

Ağrı’da bulunan kişiler hastaneye giderek muayene olabilmek için Sağlık Bakanlığı randevu sistemi üzerinden randevu aldıklarında hastanede sıra beklemelerine gerek olmadan muayene olmaktadırlar. Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen sistem sayesinde insanlar muayene olacakları doktorları dahi seçebilmektedir. MHRS Ağrı randevu nasıl alınır sorusunun cevabı bundan dolayı oldukça önemlidir. Randevu alınmadan muayene olmak isteyen kişilerin sabahın erken saatlerinde hastaneye gitmeleri ve sıra almaları gerekmektedir. Fakat randevu alan kişiler, randevu saatinden 15 dakika önce hastaneye gitmekte ve sıra beklemeden muayene olabilmektedir. Bundan dolayı son dönemde Ağrı’da birçok kişi randevu alarak hastanelere gitmekte ve böylece sıra beklemek zorunda kalmamaktadır.

MHRS Ağrı randevu nasıl alınır sorusunun birbirinden farklı iki cevabı bulunmaktadır. Söz konusu yollardan bir tanesi telefon üzerinden randevu almaktır. İnsanlar Sağlık Bakanlığının ALO 182 hattını arayarak rahatlıkla muayene olabilmektedir. Bunun için öncelikle görevlinin istediği kişisel bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Görevliler muayene olmak isteyen kişilerden kimlik numaralarını istedikten sonra sisteme giriş yapmaktadır. Daha sonra ise muayene olacak kişilerin hangi il ve hastane muayene olmak istediği sorulmaktadır.

MHRS Ağrı Randevu Nasıl Alınır ?

Söz konusu aşamalardan sonra ise hastaların tedavi görmek istedikleri polikliniği belirtmeleri ve bundan sonrada orada görev yapan doktorlar arasından seçim yapması gerekmektedir. Son olarak ise muayene tarihi ve saati söylenmelidir. Eğer söz konusu saat dolu ise görevlinin önermiş olduğu diğer seçeneklerin değerlendirilmesi ve bunların arasından seçim yapılması gerekmektedir. Böylece telefon üzerinden randevu alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Ağrı randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı daha bulunmaktadır. Telefon ile randevu almak istemeyen kişiler internet üzerinden randevu alabilmektedir. Bunun için öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapılması ve Ağrı ilinin çıkan haritadan seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise Ağrı’da bulunan hastanelerin olduğu listeden gidilmek istenen hastanenin tercih edilmesi ve Randevu Al butonuna basılması gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra ise hastalardan T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapmaları istenmektedir. Üyeliği olan kişiler gerekli bölümleri doldurarak sisteme giriş yapabilirken üyeliği olmayanların ise ya üyelik almaları ya da e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.

Randevu sistemine giriş yapmak için e-devlet şifresine sahip olmayan kişiler PTT’den bunu temin edebilmektedir. Fakat üyelik alma işlemi daha basit olduğu için hastalar genellikle yeni üyelik almaktadır. Üye ol bölümüne tıkladıktan sonra gelen sayfadaki boşlukların doldurulması gerekmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli husus söz konusu bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasıdır. Üyelik alındıktan sonra ise sisteme giriş yapılmalı ve muayene olunacak poliklinik seçilmelidir. Bu seçimin ardından burada görev yapan doktorların listesi ekrana gelmekte olup bunlardan bir tanesinin tercih edilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise muayene tarihi ve saati de belirlenerek işlem tamamlanmalıdır. MHRS Ağrı randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı da genel hatlarıyla bu şekildedir.

MHRS Ağrı Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu