MHRS Afyon Randevu Nasıl Alınır?

26.01.2018
698
A+
A-
MHRS Afyon Randevu Nasıl Alınır?

Hastanede muayene olmak isteyen kişiler doğrudan hastaneye giderek sıra alabileceği gibi farklı bir seçenekleri daha bulunmaktadır. Hastaneye giderek sıra alma sonucunda muayene olmak bazen ciddi sürelerde beklemeye neden olabilmektedir. Bundan dolayı hastaların Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan randevu sisteminden yararlanması gerekmektedir. Böylece uzun süreler sıra bekleme derdi ortadan kalkmış olacaktır. Afyonda bulunan vatandaşlar hastaneye gidecekleri zaman öncelikle randevu alarak daha kısa sürede muayene olabilmektedir. MHRS Afyon randevu nasıl alınır sorusunun cevabı bunun için çok önemlidir. Söz konusu sorunun farklı cevapları bulunmakta ve insanlar kendileri için uygun olan seçeneği kullanarak randevu alabilmektedir. Vatandaşlara sunulan seçeneklerin tamamı aynı sonucu vermektedir.

MHRS Afyon randevu nasıl alınır sorusunun ilk cevabı telefon üzerinden randevunun alınmasıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ALO 182 hattının aranması sonucunda istenilen hastaneden randevu alınabilmektedir. Bunun için öncelikle cep telefonu ya da sabit telefon ile 182’nin aranması gerekmektedir. Söz konusu numara arandıktan sonra karşıdaki görevli randevu olmak isteyen kişilerin öncelikle T.C. kimlik numarasını istemektedir. Daha sonra ise hangi il ve hastanede muayene olmak istendiği sorulmaktadır. Bu sorulara verilen cevaptan sonra ise hangi poliklinikte muayene olunacağının belirtilmesi ve bunun ardından da doktor seçiminin yapılması gerekmektedir.

MHRS Afyon Randevu Nasıl Alınır?

Randevu sistemi sayesinde hastalar istedikleri doktoru tercih edebilmektedir. Son olarak ise tarih ve saatin belirtilmesi gerekmektedir. Bu aşamada özellikle bazı dönemlerde hastaneler yoğun olduğu için randevular dolu olmakta ve bundan dolayı da ileri tarihlere randevu verilmesi gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Hastaların diğer doktorlara ait tarihleri de sorarak uygun olanı tercih etmesi mümkündür. Yapılan işlemlere onay verildikten sonra da randevu alınmış olmaktadır.

MHRS Afyon randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından bir tanesi yukarıda verilmiştir. Randevu almanın bir başka yolu daha bulunmaktadır. Afyon’da muayene olmak isteyen hastaların öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Belirtilen adrese giriş yapıldıktan sonra il seçiminin yapılmasıyla birlikte Afyon’da bulunan hastanelerin listesini gösteren bölüm açılmaktadır. Bu hastanelerden bir tanesi tercih edilmeli ve ardından da “Randevu Al” bölümünün tıklanması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise hastalardan T.C. kimlik numarası ve şifre istenmektedir. Daha önceden üyeliği olanlar giriş yapabilirken üyeliği olmayanları ise öncelikle üye olması gerekmektedir.

Bunun için de “Üye ol” butonunun seçilmesi ve gelen formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Çünkü bu bilgiler hastanelerde de kullanıldığından yanlış ve eksik olması ileride soruna neden olabilmektedir. Üyelik alındıktan sonra ise Afyon’da bulunan seçilen hastanenin istenilen polikliniği tercih edilebilmektedir. Bu poliklinikte görev yapan doktorlardan bir tanesi, tarih ve saat de seçilerek işleme onay verilmesi gerekmektedir. MHRS Afyon randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı da bu şekilde olup insanlar internet üzerinden de rahatlıkla randevu alabilmektedir.

MHRS Afyon Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.