MHRS Adıyaman Randevu Nasıl Alınır?

26.01.2018
852
A+
A-
MHRS Adıyaman Randevu Nasıl Alınır?

Adıyaman’da bulunan hastanelerde muayene olabilmek için sabahın erken saatlerinde giderek sıra beklemek yerine randevu alarak muayene olmak çok daha rahattır. İnsanlar muayene olacakları hastaneleri ve doktorları randevu sistemi üzerinden tercih edebilmektedir. MHRS Adıyaman randevu nasıl alınır sorusunun farklı cevapları bulunmaktadır. Bunlardan ilki internet üzerinden randevu almaktır ki bunun için öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girilmesi gerekmektedir.

Söz konusu adrese girildikten sonra Türkiye haritası görünmekte olup buradan Adıyaman’ın üzerine gelerek tıklanması ve ardından da çıkan sayfadaki Adıyaman’da bulunan hastanelerden bir tanesinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu aşamaya kadar olan işlemler için herhangi bir üyelik ya da şifre istenmezken buradan sonra üyelik şartı bulunmaktadır.

MHRS Adıyaman Randevu Nasıl Alınır?

Yukarıda belirtilen adrese girip Adıyaman’da bulunan hastanelerin bir tanesinin seçilmesinden sonra “Randevu al” butonunun seçilmesiyle birlikte yeni bir ekrana geçiş yapılmaktadır. Burada kullanıcılardan kimlik numarası ve şifre istenmektedir. Yani MHRS Adıyaman randevu nasıl alınır sorusunun cevaplarından olan internet üzerinden randevu almak için sisteme üye olunması gerekmektedir. Üye olmak için ise alt kısımda bulunan “Üye ol” kısmının seçilmesi ve gelen sayfadaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Daha sonra ise alınan şifre ile sisteme rahatlıkla girilebilmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra öncelikle muayene olunacak bölüm seçiminin yapılması gerekmektedir. Bu seçimden sonra seçilen bölümde hizmet veren doktorların listesi görünmektedir. Buradan istenilen doktor seçildikten sonra tarih ve saatinde belirlenmesiyle randevunun onaylanması gerekmektedir. Onaylandıktan sonra ise işlem tamamlanmış olmaktadır.

İnternet üzerinden randevunun nasıl alınacağı yukarıda genel hatlarıyla belirtilmiştir. Vatandaşların randevu almak için farklı bir seçenekleri daha bulunmaktadır. MHRS Adıyaman randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise telefondur. Telefon ile ALO 182 hattının yani 182 numarasının aranması gerekmektedir. Arandıktan sonra karşıdaki görevli bir takım bilgiler istemektedir ki bunların bir kısmı kişisel diğer kısmı ise randevu ile ilgilidir. Öncelikle kişilerin T.C. kimlik numaraları istenmekte olup daha sonra ise muayene ile bilgiler istenmektedir.

Muayene olunmak istenen şehir, hastane ve doktor belirtildikten sonra müsait olunan tarih ve saatler karşıdaki personel tarafından belirtilmektedir. Söz konusu seçenekler arasından bir seçim yapılması ya da doktor değişikliğine gidilmesi gerekmektedir. Uygun olan seçeneklerden bir tanesinin tercih edilmesi sonucunda işlem tamamlanmaktadır.

MHRS Adıyaman randevu nasıl alınır sorusunun cevapları genel olarak bu şekildedir. Burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmakta olup bunların en önemlisi istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak verilmesidir. Bilgilerin yanlış ya da eksik bir şekilde verilmesi durumunda istenen sonuç elde edilmeyecektir çünkü sistem yanlış bilgileri kabul etmemektedir. Bunun dışında Adıyaman’da tercih edilecek hastane ve bölüm seçildikten sonra doktor tercihinin iyi yapılması gerekmektedir. Özellikle bazı doktorların randevuları çok olup yakın tarihe randevu almak isteyenlerin uygun doktorları tercih etmesi gerekmektedir.

MHRS Adıyaman Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.