Güncel Bilgiler

MHRS Adana Randevu Nasıl Alınır?

Hastanelerde muayene olmak isteyen kişilerin geçmişte sabahı erken saatlerinde gelerek sıraya geçmesi ve görevlilerin gelmesiyle birlikte de sıra alması gerekmekteydi. Bundan dolayı da hastaneye gelerek muayene olmak neredeyse insanların bütün günü almaktaydı. Fakat yakın zamanda yapılan bir düzenleme ile insanların sabahın erken saatlerinde buraya gelmesine gerek olmadan sıra alabilmelerinin önü açılmış ve insanlara böyle bir imkan verilmiştir.

Söz konusu durum sayesinde insanlar randevu alabilmekte ve randevu saatinde doktora giderek muayene olabilmektedir. Söz konusu durum Türkiye’nin her yerinde geçerli olduğu gibi Adana’da da geçerlidir. MHRS Adana randevu nasıl alınır sorusu burada yaşayan insanlar tarafından merak edilmekte ve buna göre de kolay bir şekilde muayene olmanın yolları aranmaktadır.

MHRS Adana Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Adana randevu nasıl alınır sorusunun farklı cevapları bulunmaktadır. Söz konusu cevaplardan ilki Sağlık Bakanlığının randevu alma hattıdır. Söz konusu numara aranarak randevu alınabilmekte ve bunda göre de doktora gidilmektedir. Böylece hastanede sıra bekleyerek hem zaman kaybı yaşanmamakta hem de yorulma gibi olumsuz durum ortaya çıkmamaktadır. Hastaneye giderek muayene olacak olan kişilerin öncelikle ALO 182 servisini aramaları gerekmektedir.

Yani hastalar 182 numarası ev ya da cep telefonlarından araması gerekmektedir. Daha sonra ise karşıdaki görevlinin istemiş olduğu bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Söz konusu bilgiler kişini adı, soyadı ve kimlik numarasıdır. Bunun dışında ise gitmek istediği hastane, muayene olmak istediği bölüm ve doktor belirtildikten sonra son olarak tarih ve saatin ifade edilmesi gerekmektedir. Eğer belirtilen tarih ve saat dolu ise görevli tarafından boş olanlar söylenmekte ve böylece bunlar arasından uygun olanlar tercih edilmektedir. MHRS Adana randevu nasıl alınır sorusunun ilk cevaplarından bir tanesi bu şekildedir.

Adana’da yaşayan kişilerin nasıl randevu alacağına yönelik ilk yöntem yukarıda belirtilmiştir. İnsanların bunun dışında da farklı bir seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle internet kullanımı konusunda biraz bilgi sahibi olan kişiler rahatlıkla söz konusu yöntemle randevu alabilmektedir. MHRS Adana randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı kısaca internet üzerindendir. Öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girilmesi gerekmektedir. Girildikten sonra Türkiye haritası üzerinden Adana’nın seçilmesi ve seçilmesiyle birlikte muayene olabilecek hastaneler görünmektedir. Buradaki hastanelerin bir tanesi seçilerek “Randevu Al” kısmı tıklanmalıdır.

Bu aşamadan sonra ise istenen T.C. kimlik numarası ve şifrenin yazılarak sisteme girilmesi gerekmekte olup üyeliği olmayanların öncelikle üyeli almaları gerekmektedir. Aksi takdirde sisteme girilemeyecek ve böylece randevu da alınamayacaktır. Üye olmak için ise en altta bulunan “Üye ol” kısmının seçilmesi ve istenen bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Üye olan kişiler T.C. kimlik numara, şifre ve doğrulama kodunu girerek sisteme giriş yapabilmektedir. Buradan da doktor, tarih ve saat seçilerek randevu alma işlemi tamamlanmaktadır.

MHRS Adana Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu