POLİS HABER

MHP Milletvekili Arzu ERDEM: Tekrar Polis Alımı(PÖH) Yapılacak

Mecliste yaptığı çalışmalar nedeniyle polis adaylarının yakından takip ettiği MHP istanbul milletvekili sn. Arzu ERDEM, katıldığı bir televizyon programında, polis alımları, yaş şartı, kontenjanlar ve mülakatlar konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Açıklamadan satır başları;

Polis Özel Harekat konusu… PÖH konusunda bazı adımlar ve aşamalar kaydedebildik. Kaydettiğimiz aşamalar arasında lise mezunu gençlerin alımı ile ilgili uygulamayı getirdik. O açıdan bir sıkıntı yok.

MHP çalışmalarıyla ve çabasıyla oldu. 10 bin alım yapıldı ama orada Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı bir alım yapıldı.

Bayan-kadın alımı ile ilgili eksiklik oldu. Normalde daha önceki alımlarda, belirli oranlarda kadın alımı yapılıyordu. Ama bu sefer sadece erkek alımı yapıldı. Şimdi tekrar alım yapılacak. Ben buradan hükümet yetkililerine sesleniyorum;

  1. En az lise mezunu şartı kalmalıdır.
  2. Kızlarımız sesleniyor; vatan sevgisinin cinsiyeti olmaz… Eşitlik ilkesine uygun davranmak suretiyle kız alımı yapılması gerekiyor.
  3. Yaş meselesi… Lise şartı getirilince yaş 27’ye çekildi. Bu da, özellikle Polis Özel Harekate girmek isteyen eğitim hayatındaki lisans mezunlarını etkilemiş oldu. Yükseklisans vs.. bu sefer yaş tutmuyor. 30’lu yaşlara kadar maksimum sınıra çıkarılması  şart görünüyor. O konuda bir düzenleme yapılır diye umuyorum.

Mülakat konusunda da tekliflerimiz var… Mülakat yapıyorsunuz ama kayıt altında değil. Mülakatlarda kamera sisteminin olması, en azından dijital kayıt yapılması ve kayıtların saklanması şart.

Bu sayede mülakatta torpil var, adamlarını sokuyorlar düşüncesi son bulur.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

19 Yorum

  1. Millet vekili sn. Arzu ERDEM’in yeni konuşması mıdır . Ve arkadaşlar BİMER CİMER gibi Millet vekilimize de yazalım ben bu tarz isteklerimizi kendisine yazmıştır. Ne kadar çok ses çıkarsa muhakkak bir sesimizi duyan olur.

  2. Benim oğlum busene meslek lisesinden mezun oldu, özel harekat için YGS puanı gerekiyormu ,ve nezaman kayılar başlıyor sizi takip ediyorum, teşekkürler.

    1. Özel Harekat branş alımı muhtemelen meslek içinden devam edeceği için öncelikle PMYO aşamalarını takip etmeli, polis olmalıdır.

  3. Pöhler şuan eğitim de iken onlar mezun olmadan nasıl 2017 de birdaha Pöh alacaklar bu sene içindemi alınacak dedi hem bu önümüzdeki alımlar pomem beklemiyormuyduk biz.?

  4. Admin pöh alimi olursa bayanlara da kontenjan açılır mı bide lise mezunu olma ihtimali var mı sonuçta pomem alimin da erkekler kontenjankontenjanı dolduramamisti

  5. Göbek fırtığı ameliyatı oldum estedik dikiş atıldı hafif bi belirginlik var sağlıkta sorun olurmu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu