2017 Meslek İçinden 1000 Komiser Yardımcısı Alınacak

21.01.2017
1.689
A+
A-
2017 Meslek İçinden 1000 Komiser Yardımcısı Alınacak

Polis akademisi başkanlığının dün yaptığı duyuru da meslek içerisinden en az 2 yıllık ve lisans mezunu polis memuru,başpolis memuru ve kıdemli başpolis memurları arasından 950 erkek ve 50 bayan olmak üzere 1000 komiser yardımcısı alınacağını duyurdu. Bilindiği üzere orta kademe olarak tabir edilen emniyetteki rütbeli personel ihraçlarının ardından yeni alımlar hız kesmeden devam ediyor. Polis akademisinin duyurusuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Emniyet Mensuplarına Yönelik 2017 3. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavına İlişkin Duyuru

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 2017 Eğitim-Öğretim Yılı için emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları) arasından 50 kadın, 950 erkek olmak üzere toplam 1000 memurun ilk derece amirlik eğitimine (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin olarak;

Ön başvurular 08 Şubat 2017 ile 15 Şubat 2017 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Sınav tarihi ve sınav yerlerine ilişkin duyuru bilahare yapılacaktır.
Ön başvuruda bulunan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 150 TL, 08 Şubat 2017 saat 09:00’dan 15 Şubat 2017 saat 17:00’a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan 3. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı hesabına yatırılacaktır. Yalnızca Halkbank Şubelerinden ve Halkbank ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir. (Halkbank İnternet Bankacılığından ve Diğer Bankaların, İnternet Bankacılığı ve ATM’lerinden Başvuru Ücreti Yatırma İşlemi Yapılmayacaktır.) Ön başvuruda adaylar tarafından ödenen sınav başvuru ücretinin hiçbir durumda geri iadesi yapılmayacaktır. (Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.)
Sınav ücretini ödeyecek adayların T.C. kimlik numaralarının dekontun açıklama kısmında bulunması zorunludur. Dekontun açıklama kısmında T.C. kimlik numarası yazmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.
Konuya ilişkin diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

2017 Yılı 3. Dönem Eğitim-Öğretim Yılı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Emniyet Mensubu Öğrenci Adaylığına Başvurmak İsteyen Adaylarda Aranan Şartlar

PAEM’e başvuru yapacak emniyet mensubu adaylarda aşağıdaki şartlar aranır:

En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,

Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibari ile kırkbeş yaşından gün almamış olmak, (01/01/1974 ve sonrası doğanlar)

Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,

Son iki yıl içinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak,

Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak.

PAEM’e başvuran emniyet mensubu adayların yukarıda belirtilen şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri sona erdirilir.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Burak dedi ki:

  Lisans mezunu 29 yaşımdayım ve özel sektörde çalışıyorum fakat komiser yardımcısı olmak istiyorum paeme başvurabilir miyim ve burada yükselebilir miyim eğer yükselebilirsem bu neye bağlı yıl doldurmaya mi bilgilendirirseniz çok sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Kaç doğumlusunuz.

 2. furkan dedi ki:

  öncelikle iyi günler üniversite 4.sınıfım ve 2 yıllık ön lisans mezunuyum ve bu sene lisans mezunuyum ben bu sınava gire bilirmiyim ?

  1. admin dedi ki:

   Kpss ye girerek girersin.

   1. ebru dedi ki:

    bende lisans son sınıf ögrencısıyım bu sene girebiliyor muyum acaba ? nasıl oldugunu acıklayabılır mısın ?

 3. ebru dedi ki:

  bende lisans son sınıf ögrencısıyım bu sene nasıl girebilirim acaba acıklayabılır mısın?

  1. admin dedi ki:

   Girersiniz kpss ye girerek.

 4. furkan dedi ki:

  Şimdi Buna Başvuru Yapıyorum Ücreti yatırıyorum Kpss Giriyorum Sonra Bunun Sınavınamı Giriyorum Açıklaya Bilirmisiniz Yardımcı olursanız Çok Sevinirim”

 5. Furkan dedi ki:

  Öncelikle Bunların hepsini siteniz sayenizde okudum ve bilgi edindim bunun için teşekkür ediyorum. Sadece şunu anlıyamadım Paem için kpssden giriyoruz ama.bu 2017 3. Dönem Paem Sadece Polis Olanlar İçinmi Yoksa Şuan Öğrenci Olup Okuyan Kpss girdikten Sonrada Kabul Oluyormu Bunun Cevabını Anlıyamadım Hakkını Helal Et Tekrar Tekrar Sormuş Oldum.

  1. admin dedi ki:

   Polis olanlar için 3. dönem. Şuanda okuyanlar var kpss ile alımda. Lisans mezunu oluyor bu alım.

 6. Ünal dedi ki:

  Ben başvuru yaptım.Bu gün parayı yatırdım.Bundan sonra ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Bekleyin duyuru yapılacaktır şubenizden.

   1. Kenan dedi ki:

    Kardesim ben polis memuruyum isletme mezunuyum fakat diplomam kayip.yenisini cikarmak 15 gunumu aliyo.emniyet bu konuyla alakali yardimci olabiliyomu acaba.

    1. admin dedi ki:

     Emniyetin yardımcı olacağını sanmıyorum ama e devletten çıkartılabilen diploma örneği vardı sanırım yada mezuniyet belgesi ona bir bakın derim.

 7. burak dedi ki:

  Ben hakkaride şarkımı yapıyorum şark bitince gittiğim şehirde sınavı kazanırsam şehir değiştirme durumu oluyormu acaba

 8. Selda dedi ki:

  Paem meslek içi alımda rütbe sınırı var mı acaba yoksa sınıf üstü müdürlük yolu açık mı