Memur Alımları

Memurlara Prim Dönemi Başlıyor

Kamu adı altında çalışan kişilere bildiğiniz üzere kamu personeli unvanı verilmektedir. Bu şekilde bazı ayrıcalıklardan yararlanır ve emekli olana kadar yanlış bir şey yapmadığınız takdirde işinize devam edebilirsiniz. Devlet memurları yeşil pasaport, hafta sonu tatili, resmî tatiller gibi ayrıcalıklardan yararlanabilmektedir. Özel sektörde resmî bayram törenlerinde her zaman izin verilemeyebiliyor. Dolayısı ile memur olanlar bu konularda biraz daha şanslıdırlar. Özel sektörde geçerli olan prim konusunda kamu da önemli bir adım attı. Memurlara prim dönemi başlıyor olup artık başarılı şekilde yaptığınız işlerin başına daha fazla para kazanacaksınız.

Devlet Memuru Nasıl Olunur, Şartları Nelerdir?

Devlet memuru olmak isteyen adaylar öncelikle alanını belirlemelidirler. Memur olabilmek için KPSS sınavına girmeniz gerekir. KPSS ise ortaokul, lise ve lisans düzeyinde yapılır. Her düzeyden farklı alanlarda memurluk yapabilirsiniz. Lisans düzeyindeki KPSS’den üniversitede öğretmenlik okuduysanız öğretmen olma şansınız bulunur. Ortaokul ve ilkokul düzesi KPSS ise bekçilik ve daha düşük memuriyetler için geçerli olan sınavdır. Dolayısı ile eğitim durumunuza göre seçim yaptıktan sonra KPSS tarihlerini takip etmelisiniz. Bu kapsamda sitemizde güncel KPSS tarihlerini ve memuriyet adına gelişen son dakika haberlerini öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey ise bizleri takip etmek.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Ülkeye herhangi bir zararda bulunmuş olmamak.
  • Devlete karşı herhangi bir suç işlememiş olmak.
  • 18 yaşını tam olarak doldurmak.
  • KPSS’den yeterli puanı almak.
  • İstenilen memurluk konumu için gerekli şartları taşımak.

Prim Nedir?

Prim, bulunduğunuz iş yerinde gösterdiğiniz yüksek başarı dolayısı ile sizi ödüllendirme şeklidir. Böylece işinizi yaparken daha çok sevecek, sizi tatmin eden bir durum olacaktır. Özel sektörde prim olayı çok yaygındır. Kişilere yaptıkları başarılı işlerden dolayı ek olarak ücret ödenir. Bu ek ücretin maaştan tamamen bağımsız olduğunu belirtelim. Üstelik sonraki ay içerisinde maaşınızdan kesinti olmaz, tekrardan normal bir şekilde ödeme almaya devam edersiniz. Bu kapsamda özel sektörlerin yaptığı gibi memurlara prim dönemi başlıyor. Devlet adı altında çalışan kişiler de primden yararlanabilecek.

Memurlar İçin Prim Zamanı

Devlet kurumu ve kamu sektöründe çalışan tüm işçiler için artık prim alma söz konusu olacak. Memurların işlerini daha verimli ve daha istekli yapması için uygulamaya konan bu yöntem ile yüksek verim alınması hedefleniyor. Memurlar için prim dönemi başlıyor haberi kapsamında memurlar için sevindirici bir haber. Kamu ve devlet bünyesinde çalışan personeller arasında işine özen gösteren, büyük başarılar elde eden ve bunu süreklilik haline getiren kişilere prim ödenecek. Primin tutarı ise yaptığı işe göre değişiklik gösterecek. Tutar, ilgili ay içerisinde maaş gününüz ile aynı anda maaşınıza eklenerek yatırılacak.

Doğum Borçlanmasıyla Emekli Olabilir Miyim ?
2019 Ne Zaman Emekli Olabilirim?
Çalışmaya Başlarsam Emekli Aylığım Kesilir Mi ?

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu