Medical Park Randevu Alma İşlemleri

03.03.2018
A+
A-
Medical Park Randevu Alma İşlemleri

Medical Park Randevu Alma İşlemleri, muayene ya da kontrol talebi bulunan hastaların işlerini kolaylaştırmak üzere tasarlanmış sistem ve bir takım farklı yöntemler ile gerçekleştirilebilmektedir. Medical Park Hastanesi, tanı ve tedavi açısından oldukça gelişmiş olanaklara ve konusunda başarılı hekim kadrosuna sahiptir. Türkiye’nin pek çok yerinde şubeleri bulunması ve sektörde 25 senedir hizmet vermekte olması sebebiyle bilinirliği oldukça yüksektir.

Hizmet kalitesinde uluslararası sağlık standartlarını uygulamakta olması ve son teknoloji cihazlara sahip olması ise dünyada sektöründe öncü kuruluşlardan biri olma yolunda olduğunun bir göstergesidir. Türkiye’nin çeşitli illerinde 25 şubesi bulunmakta ve kurulan her yeni şubede hizmet kalitesini ve olanaklarını arttırmaktadır. Tıbbi Bölüm seçeneklerinin açıklamaları ve mevcut akademik ve uzman hekim kadrosu, özgeçmişleri ile birlikte internet sitesinde detaylı olarak sunulmuş olup, hastalar için yeterli seviyede bilgi içermektedir. Anlaşmalı kurumların listesi de seçilen hastaneye göre internet sitesinde yer almaktadır.

Medical Park Randevu Alma İşlemleri Süreçleri

Medical Park Randevu Alma İşlemleri,  birkaç farklı yöntemle gerçekleştirilebilmektedir. Bu yöntemlerin detayları aşağıda listelenmiştir:

 1. https://online.medicalpark.com.tr/ linkine tıklandığında, kuruluşun online olarak hizmet vermekte olduğu “Medical Park Online” web sitesi açılmaktadır. Bu site üzerinden aşağıdaki bilgiler iki aşamalı olarak istenmektedir:
 • 1. Aşama
  • TC Kimlik Numarası
  • Ad – Soyad
  • E-posta Adresi
  • Cep Telefonu
  • Cinsiyet
  • Doğum Tarihi
  • Randevu Hatırlatma istenip istenmediği bilgisi
 • 2. Aşama
  • Hastane Seçimi
  • Tıbbi Bölüm Seçimi
  • Doktor Seçimi
  • Gün ve Saat Seçimi (Doktorun müsait olduğu gün ve saatler listelenmektedir.)

Tüm bilgiler doldurulduktan sonra “Randevu Al” butonu tıklanarak süreç tamamlanır.

 1. Kuruluşun internet sitesinde sol üst köşede bulunan 444 44 84 nolu telefon numarasından Çağrı merkezine ulaşarak, randevu talebi oluşturulabilir. Eğer daha önce hastanede kaydınız mevcutsa, isim-soy isim bilginiz ile TC kimlik numaranıza görevli tarafından ulaşılabilmektedir. Sizden sadece hastane, Tıbbi Bölüm, doktor ve hangi tarihe muayene talebi istediğiniz bilgileri alınacaktır. Kaydınız bulunmuyor ise Çağrı merkezi çalışanı kaydınızı oluşturabilmek için 1. Maddede bulunan bilgileri sizden isteyecektir.
 2. https://www.medicalpark.com.tr/ internet sitesinden “Hastanelerimiz” alanı seçilerek, tercih edilen hastane bulunur. Hastane seçilince açılan sayfada sağ kısımda e – randevu alın işareti tıklanarak “Medical Park Online” web sitesine yönlendirilirsiniz. Bu bölümden istenen bilgiler 1. Maddedeki şekilde doldurularak talebiniz gerçekleştirilecektir.
 3. Kuruluşun internet sitesinde bulunan “Tıbbi Bölümler” kısmından muayene talebi istenilen bölüm seçildikten sonra, sayfanın sağında karşınıza çıkacak e-randevu alın seçeneği ile “Medical Park Online” sayfasına yönlendirilebilirsiniz.
 4. Aynı şekilde web sitesindeki “Hekimlerimiz” kısmından Doktor tercihi seçilerek sayfanın sağ bölümündeki e-randevu alın butonu ile “Medical Park Online” sayfasına ulaşabilirsiniz.

Medical Park Randevu Alma İşlemleri Sonrası Randevu İptali ve Tahlil Sonuçları Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Medical Park Randevu Alma İşlemleri gerçekleştirildikten sonra herhangi bir sebeple belirlenen tarih ya da saat için müsaitliği bulunmayan hastalar olabilmektedir. Bu doğrultuda oluşturulan kaydın iptali gibi istekler ile karşılaşılabilmektedir. Kuruluş, bu yönde talebi bulunan kişiler için 2 alternatif sunmaktadır;

 1. 444 44 84 numaralı telefon numarasından Çağrı Merkezi ‘ne ulaşılarak görevliden, alınan talebin iptali istenebilmektedir.
 2. “Medical Park Online” web sitesinde “E-Randevu İptal” seçeneği bulunmaktadır. Bu kısmımda aşağıdaki alanların doldurulması gerekmektedir.
  1. TC kimlik numarası
  2. Hastane seçimi
  3. Randevu numarası

Tüm bu alanların girişi yapılarak, daha önceden oluşturulan kaydın iptali gerçekleştirilebilir.

Bazı durumlarda hekim tarafından tahlil istenmiş olabilir. Tahlil sonuçlarına ulaşmak isteyen hastalara kolaylık sağlamak amacı ile “Medical Park Online” web sitesinde “E-Sonuç” butonu bulunmaktadır. Bu kısımda Hastane Seçimi ve TC Kimlik numarası ile giriş yapılarak, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza şifre gönderilmesi sağlanır. Şifrenin sisteme doğru bir şekilde girilmesi ile Tahlil sonuçlarına ulaşılabilmektedir.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.