Yeni Haberler
reklam
Ana Sayfa / POMEM / Lisans Tamamlama İle Polis Olunur mu?

Lisans Tamamlama İle Polis Olunur mu?

Polis olma hedefinde olan adayların sürekli farklı farklı sorularına sitemiz üzerinden ve soru-cevap sistemimizden cevaplar verdiğimizi önceki yazılarımızda da sizlerle paylaşmıştık. Bugünde farklı bir soruya bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız. Bugünkü konumuz lisans tamamlama, lisans tamamlama ile nasıl polis olunur bu konuya değineceğiz.

Lisans Tamamlamayla Nasıl Polis Olunur?
Polis olmak isteyen hem lise mezunu adaylar için hemde ön lisans mezunları için ayrı bir anlam ifade eden lisans tamamlama ile polis nasıl olunur ona bakacağız. Öncelikle arkadaşlar lisans tamamlama yapmak için herhangi bir üniversiteden açık öğretim veya normal örgün eğitimin ön lisans bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Ön lisans bölümlerinden mezun olan adaylar bundan sonra açık öğretim veya örgün öğretimden herhangi bir lisans bölümüne yani 4 yıllık bir fakülteye geçmeleri gerekmektedir. Bu fakülteye geçen adaylar lisans tamamlamaya başlamış olurlar. Lisansa tamamlayıp okuldan mezun olan adaylar açık öğretim veya örgün öğretim farketmeksizin lisans mezunu olmuş olurlar ve polislik sınavlarına başvuru da bulunabilirler.

AÖF’den Lisans Tamamlayanlar POMEM’e Girebilir mi?
Açık öğretim fakültesinde ön lisans okuyup sonrasında gene açık öğretim fakültesinden lisans tamamlama yapan adaylarda polislik sınavlarına başvururlar. Lisans tamamlama yapan tüm adaylar açık öğretim fakültesi veya örgün olsun polis meslek eğitim merkezi sınavlarına başvuru da bulunabilirler.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

dis-eksigi

Diş Eksikliği Polisliğe Engel mi?

Polis olmayı hedefleyen adayların diş konusunda kafasına takılan soruların cevaplarını soru-cevap alanımızda ve yorum alanlarımızda …

6 Yorum

  1. Merhaba ben pomeme başvuru yaptım ama 4.sinif siniftayim haziran ayında mezun olacam sorun olur mu mülakatta

  2. 19 yaşındayım 2016 da anadolu lisesinden mezun oldun 2016 kpss den 77 puan aldım 2017 ygs sınavından en yüksek 256 puanım var nasıl polis olabilirim?

  3. Merhaba lisans mezunuyum paem için boy ve kiloya bakılıyor mu ayrıca eğitim süresi kaç ay teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir