PMYOPOLİSLİKPOMEM

Kpss Şartı Olmadan Lise Mezunları Özel Harekatçı Olabilecek!

Resmi Duyuru Yapıldı
Alım duyurusuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://polisnoktasi.com/10000-lise-mezunu-ozel-harekat-pomem-alimi-yapilacak/

Günlerdir özel harekat alımları ile ilgili olarak haberler yayınlandı ve özel harekat alımı ile ilgili içişleri bakanı 10.000 alım olacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından özel harekat adayları ilan tarihini beklerken lise mezunu adaylar lise mezunları arasından ve ön lisans mezunları arasından polis özel harekat alımı olması için kampanyalar başlatmışlardı. Bizimde desteklediğimiz  bu kampanyalar sonucunda yeni çıkan bir kanun hükmünde kararname ile ile en az lise mezunu ve kpss şartı olmaksınız polis özel harekat alımının önü açıldı. Peki kanun hükmünde kararname ne diyor detaylar neler aşağıdan bunlara ulaşabilirsiniz.

En Az Lise Mezunu Özel Harekatçı Alınacak

Dün kararlaştıran 671 sayılı  kanun hükmünde kararname ile en az lise mezunu olan adaylar arasından özel harekat birimine özel harekatçı alınabilmesinin önü açıldı. 671 sayılı kanun hükmünde kararname tam olarak ne diyor peki? 671 sayılı kanun hükmünde kararname içerisinde 26. madde aşağıdakini söylüyor.

“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuzaltı aydan fazla süre geçmemiş olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir.”

Bu düzenlemeye göre kimler özel harekat polisi olabilecek?

1- 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.
2- Terhisten itibaren 36 ay yani 3 yıl geçmemiş olması gerekiyor.
3- En az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.
4- KPSS şartı aranmayacak.
5- Fiziki yeterlilik ve mülakat sınavında başarılı olanlar polis eğitim merkezlerinde eğitime alınacak.

671 sayılı hk

Buradaki maddeye bakınca alınabilirler ibaresini görmekteyiz bu da şuanda kesin alınacağını değil ama alım için bir hazırlık olduğunu ve başvurulara göre alım yapılabileceğini düşündürtüyor bizlere.

 

Önlisans Mezunları Özel Harekatçı Olabilecek mi?

Sürekli bizlere mesaj atan önlisans mezunları bu konuyla ilgili kendilerinin alınıp alınmayacaklarını merak ediyorlardır. Evet arkadaşlar önlisans mezunları da bu alım ile alınacaktır. Kanun hükmünde kararnama en az lise mezunu diyor bu da önlisans adaylarının da alıma dahil olacağı anlamına geliyor.

 

Lise Mezunu Alım Ne Zaman Olur?

Kanun hükmünde kararname daha bugün resmi gazetede yayınlandı bu da ilk alım yakın zamanda yapılacağını göstermekte çünkü sayın bakan 10 bin özel harekat alımını geçtiğimiz hafta duyurmuştu. Duyurunun ardından böyle bir kanun hükmünde kararnamenin çıkması alımın yakın olduğunu gösterebilir.

Şimdiden tüm herkese başarılar diliyoruz.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

751 Yorum

  1. Merhaba ben suan lise okuyorum açıktan 2019 ekim ayında mezun olacam askerlik yaptım 5 yıl 4 ay geçti özel harekat polis olabilirmiyim

  2. Merhaba ben ön lisans mezunuyum ve kpss şartı olmadan alınacak olan pöh alımlarına başvuru yapa bilirmiyim ama askerliğimi yapmadım henüz

  3. liseden Pöh olmak bence çok güzel Alllah nasip ederse bende olucam inşalllah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu