Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

07.11.2016
A+
A-
Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

Polis amirleri eğitim merkezine alımı yapılacak olan 900 erkek ve 100 bayan meslek için komiser yardımcısı alımı ile ilgili olarak geçtiğimiz haftalarda yapılan komiser yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına yazımızın en altından ulaşabilirsiniz. Polis akademisinin resmi sitesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi.

Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak amacıyla, 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları arasından (900) erkek ve (100) bayan olmak üzere toplam (1000) personel Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne alınmak üzere İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınavı 23 Ekim 2016 Pazar günü 81 ilde gerçekleştirilmiştir.

İlgili yönetmeliğin 16. maddesinin 5. fıkrasında “Yazılı sınavda yüz puan üzerinden en az altmış puan alanlar başarılı sayılırlar” ve 17. maddesinin 3. fıkrasında “Yazılı sınav sonucuna göre; belirlenen başarı puanını aşmak koşuluyla, en yüksek puandan başlamak üzere bu gruba ayrılan PAEM öğrenci kontenjan sayısının on katı kadar aday başarılı sayılır. Puanların eşitliği halinde sınav konularına ilişkin 16 ncı maddenin ikinci fıkrasında belirlenen sıraya göre doğru cevabı daha fazla olan aday başarılı sayılır. Eşitliğin yine bozulmaması halinde başarı listesinde son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da başarılı sayılır.” hükümleri doğrultusunda başarı listesi oluşturulmuş, 7063 erkek ve 209 kadın aday fiziki yeterlilik sınavına katılmaya hak kazanmıştır. Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü/Mülakat Sınavı takvimi daha sonra duyurulacaktır.

Yazılı sınav sonuçlarına itiraz 07-09.11.2016 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne aşağıdaki takvim doğrultusunda yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sınav sonuçlarına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://sonuclar.pa.edu.tr/


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.