PAEM

Komiser Yardımcılığı Puan Yüzdeleri Değiştirildi!

Polis amirleri eğitim merkezlerine alımı yapılan gerek meslek içi gerekse meslek dışı alımlarda puan hesaplama için kullanılan fiziki yeterlilik, sınav puanı ve mülakat puanlarının yüzdelerinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik bugün resmi gazete de yayınlandı. Yapılan değişiklik şu şekilde.

MADDE 1 – 16/7/2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 20 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“a) Emniyet mensubu olan adaylar için, yazılı sınav puanının % 25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’i ve
mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır. Adaylar arasından başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; yazılı sınavdan alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

b) Emniyet mensubu olmayan adaylar için; KPSS puanının % 25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’i ve mülakat sınavı puanının % 50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Ben lise 3. Sınıf öğrencisiyim komiser olmak istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemem lazım…

  2. Ben lise 3. Sınıf öğrencisiyim komiser olmak istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemem lazım…

  3. Admin şimdi pomem sınavından başarılı oldum diyelim eğitime başladım. Bu sene eylül ayında paem alımı olacak onada girme hakkım oluyor mu? Eğer hakkım yoksa pomemden ayrılıp başvurabilir miyim? Teşekkürler

  4. admiN komiser nasıl olunur komiser yardımcısı değil ve direk komiser yardımcısı olunmadan komser olunuyormu tşk ederim

  5. Merhaba admin . Boyum 1 68 fakat polislikte ölçtükleri zaman boy da oynama olabiliyormuş bu ne kadar doğru olabilir yada kaç cm oynuyor. Bilgi verirsen sevinirim ona göre hazırlaniyim bende.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu