Komiser Yardımcılığı PAEM Sınavı Belli Oldu

11.05.2019
920
A+
A-
Komiser Yardımcılığı PAEM Sınavı Belli Oldu

Komiser yardımcılığı PAEM sınavı tarihi merak eden adaylar için nihayet bilgilendirilme yapıldı. Polis Akademisi tarafından yapılan duyuruda komiser yardımcısı olmak isteyen kişilerin PAEM sınav tarihi resmî olarak yayınlandı. Duyuru içerisinde ön başvuru zamanı, sınav, sözlü mülakat ve uzaktan mülakat zamanları da belli oldu. Tarihleri kaçırmak istemeyen adayların bir kenara not alarak kendilerini sınavlara en iyi şekilde hazırlamaları gerekmektedir. Sınava geç kalan veya sınav gününü kaçıran kişilerin başvurular geçersiz sayılacaktır. Komiser yardımcılığı PAEM sınavı belli oldu konusu için daha fazla bilgi öğrenmek için konumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Komiser Yardımcılığı Ön Başvuru Zamanı

Komiser yardımcılığı PAEM sınavı belli oldu kapsamında adayların karşılaşacağı ilk adım ön başvuru olacaktır. Sınava girecek adaylar 06-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında ön kayıtlarını yapacaklar. Kayıt işlemleri alındıktan sonra 13-17 Mayıs 2019 tarihlerinde Polis Akademisi tarafından şahsen başvuru işlemleri yürütülecek ve bu 81 il için olacak. 27-31 Mayıs 2019 tarihinde şahsen başvuru işlemleri kabul gören adaylar sözlü sınava girecekler. Bu sınavda genel kültür ve kişinin kendisine güven sınavları yapılacak. Bu aşamayı da geçen adaylar 15-28 Haziran 2019 tarihlerinde uzaktan eğitim programına tabii tutulacaklar. Polis Akademisi tarafından yayınlanan programın tümü bu şekilde ilerleyecek ve komiser yardımcısı olmak isteyen kişilerin yolu bu şekilde açılmış olacak.

Polis Akademisi Resmî Duyurusu

“Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Baş polis Memuru ile Kıdemli Baş polis Memurlarının İlk Derece Amirlik Eğitimi aşağıda belirten takvime göre yapılacaktır.”

Komiser Yardımcılığı Eğitimi PAEM

Girecek olduğunuz yazılı sınavlarda sizlere hukuk ve polislik üzerine test soruları sorulacaktır. Doğru şıkkı işaretleyip optiğe işaretleme yapmak sizin tek göreviniz olacaktır. Bu aşamaları kazanan kişiler sözlü mülakata da girip en son eğitim almaya hak kazanacaklar. Bu eğitimler için fiziksel bir ortama gitmenize gerek kalmayacak. Bir internet bağlantısı ile uzaktan eğitim programına katılabileceksiniz. Bu eğitim programına katılım zorunlu olduğu için bir yere gitmiyor olsanız bile eğitim derslerine online olarak katılmanız gerekmektedir. Komiser yardımcılığı PAEM sınavı belli oldu sorunuzun yanıtını böylece sizlere aktarmış olduk. Daha güncel yazılardan haberdar olmak için sitemizi tamamen ücretsiz bir şekilde takip edebilirsiniz.

2019 – PAEM Eğitim Süresi Ne Kadar?
2019 – PAEM Bayan Alımı Yapılacak Mı?
2019 – PAEM Adayları İçin Boy Şartı Nedir ?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. gamzenur dedi ki:

  hocam ben 4 yıllık bir bölümden paem e geçiş yapmak istiyorum fakat sözlü mülakattan çok korkuyorum sizce ne yapmalıyım kpss den 70 almak zormu parkurlar nasıl olacak

  1. Admin dedi ki:

   aşırı zor değil ama tabiki kondisyonlu olmanız gerekir…

 2. Okan dedi ki:

  Selamın aleyküm pomemden mezun olduktan sonra 2. Senemizde komiser yardımcılığı sınavına girebiliyoruz sanırım parkur, boy kilo testi zaten onda sorun olmaz birde yazılı sınav var sanırım yazılı sınav ne ile alakalı ve rica etsem bir polis memurunun komiser yardımcısı olması zormu yani kimse böyle bişey düşünmüyor görmedim yakinlarimdan ?

  1. Admin dedi ki:

   normal genel kültür v.s. fenni bilgiler gibi sınav