Ana Sayfa / PAEM / Komiser Yardımcılığı Başvuruları Bugün Başlıyor
komiser-yardimciligi

Komiser Yardımcılığı Başvuruları Bugün Başlıyor

Polis Akademisi tarafından 2017 yılında PAEM(Polis Amirleri Eğitim Merkezine) öğrenci alımlarının ön başvuruları bugün başladı. Adaylar, Polis Akademisinin pa.edu.tr adresi üzerinden e-devlet bilgileri ile PAEM başvurusunda bulunabilecekler. 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak başvuruyla 2000 erkek, 200 kadın olmak üzere 2200 komiser yardımcısı adayı öğrenci alınacak. Adaylardan lisans mezunu olmaları, askerlikle ilgili herhangi bir ilişiğinin olmaması, 2016 ve 2017 KPSS P3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almaları, 1989 ve sonrası doğumlu olmaları gibi şartlar beklenmekte.

Aynı zamanda adayların aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekiyor:

 • Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
 • Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak,
 • Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

PAEM’e başvuracak adayların yukarıda ve yönetmelikte belirtilen diğer şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri bitirilecektir.

2017 PAEM KILAVUZU

ÖNBAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Adayların yukarıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Diğer şart ve bilgileri PAEM bölümümüzden okuyabilirsiniz.

PAEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın PAEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların PAEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

Bu makalede tam 75 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

75 Soru Var

 1. tahmini spor-mülkat tarihi ne zman olur ?

 2. selam admin ben köprücük kemiğinden ameliyat oldum iz var biraz büyük 10 cm vardır ama yazlık üniforma giydiğimde görünmicek şekilde bu tür şeyleri çok önemsiyorlar mı bilgin varmı ?

 3. 70,3 puanım başvurum kabul edilirmi acaba

 4. 18 ağustosta son sınavıma girip mezun olacağım başvuru yapsam kabul edilir mi? Yaz okulu bitince mezun olmuş olacagım bu konuda bilginiz var mı ?

 5. Merhaba ben parayı yatırıp başvuru yaptım işleminiz başarılı başvurunuz sorunsuz alınmıştır dedi ve başvuru numarası yazdı sizce başvurum sıkıntısız bir şekilde olmuş mudur

 6. Admin askerdeyim 1eylul ternhis olacam basvuru yapabilirmiyim

 7. Askerde olan kişi başvuru yapabilir mi ? Kısa dönem er.tezkere tarihi 7 eylul.

 8. Ayakkabısız 1’69 boyum var 2-3 santim daha asagi cekiyorlar diyorlar ne kadar doğru ?

 9. Lisans eğitimimi bu sene tamamladım.Askerliğimi yapmadım , 2 ay içerisinde askerlik şubesine gitmem söylendi.Askerlik şubesine gidip tecil ettirsem mi uygun olur yoksa hiç ellemesem mi ?

 10. S aleyküm mülakatlar nerede yapılıyor adana’dan başvurucam, bide sol kolumun dirsek kısmında ameliyat izi var sorun olur mu?

 11. Ağustos Celbine askerlik için karar aldırdım. Başvuru yapabilir miyim?

  • admin

   Ağustos ayınca mülakat süreci var. O dönem askerlikle alakanız varsa başvuramazsınız. Polis Akademisi’ni arayınız.

 12. Okuldan geçen sene mezun oldum askerlikle ilgili hiç bir tecil işleminde bulunmadım şubeye gidip tecil ettirsem mi yoksa bu şekilde devam etsem sorun olur mu admin “teşekkürler”

 13. Nur:üni öğrencisiyim kpssye girmedim başvuru yapsam gelme şansı varmı

 14. 71 puan aldım sızce mulakata cagırablrmıyım

 15. Tecilim mayısta bitiyor ama bozdurup kasımda gitmek istiyorum tecilimi bozdurursam başvuru yapamaz mıyım?

 16. Kpss den 52 aldım başvurum kabul edilmez dimi admin

 17. Kpss puanım 70.64 sizce mülakata cagrılırmıyım

 18. İyi günler. Başvuru şartlarında lisans 2016 ve 2017 kpss p3 puan türünden 70 veya üzeri puan almış olmak ibaresi geçiyor.Ben basvuru yaptım ama başvuruda 2016 puanım 70 in altında 2017 puanım 70 in üstünde Alımlar 2 yılın puanına bakılarak mı olacak yani ? Bilgisi olan varsa yadımcı olur musunuz?

 19. 70,95882 kpss puanım var mülakata çağrılır mıyım ?

  • admin

   Erkeklerde 70 baraj puanı alan herkesin başvurabileceğini düşünüyorum. Mülakat ve spora başlayın. Mülakat için uygulamamızı tavsiye ederiz.

 20. Merhaba yüksek lisans mezunuyum. Başvuruda lisans mezunu şartı var yine de başvurabilir miyim?

 21. Merhaba mülakat ve spor sonrasında herhangi bir yazılı sınav olacak mı

 22. Başvurumu yaptım parayı da yatırdım bir daha girdiğimde başvuru numarası çıkıyor ve güncelle yazıyor başvurum tamamlanmış mıdır

 23. Gözlük kullanıyorum muayenede sorun çıkartır mı? Çıkartmazsa kaç numaraya kadar kabul ediliyor? Teşekkürler

 24. Merhaba şuan 4 yıllık fakülte okumaktayım. Kpss den yeterli puanı aldıktan sonra eğitimini görüp hemen mesleğe başlayabiliyor muyum? Başladıktan sonra istediğim büroda çalışabiliyor muyum? Mesela cinayet büroda çalışmak istiyorum ne yapmam lazım

  • admin

   Okulu bitirdikten sonra KPSS P3 puanı ile başvuracaksınız. 4-5 ay eğitim görüp mesleğe başlayacaksınız. Gittiğiniz yerdeki ihtiyaca göre bir büroya atanırsınız.

 25. admin 2 tane kavgadan sabıkam var birinde para cezasına çevrildi 6 aylık cza diğeri de hükmğn geri bırakılmasına karar verildi polis olmak istiyorum 70 küsür puanım var olabilirmiyim?

  • admin

   “26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak” Bu şarta göre başvurunuzda herhangi bir engel yok.

 26. mülakata tek gitmeyi düşünüyorumda şehir dışından geleceğim için telefonun bende olması lazım içerde bırakabileceğimiz bi yer varmı birde şimdi sözlü mülakat aşamasına kalırsak biraz daha resmi klasikmi giyenmemizi tavsiye edersiniz üstümüzü değiştirebileceğimiz bi yer varmı

  • admin bey soruma cevap vermemişsiniz

   • admin

    Telefonunuzu bırakacak biryerler bulursunuz ama gerek yok. Aklınız onda kalır vs rahat gidin. 2 gün ulaşılmaz olunca birşey yok. Bir gün önceden gidip kendinize kalacak yer ayarlayın ve dinlenin. Ertesi gün mülakatınızın olacağı saatten bir saat önce okulda olun. Okula giderken saç-sakal tıraşı olun. Resmi kıyafetiniz ve spor ekipmanlarınız yanınızda olsun. Sürece göre bunları giyer başarı ile mülakat sınavlarını atlatırsınız.

 27. Yazili sinav yok demisssiniz

 28. Omuz bölgesinde deri çatlakları oluştu zayıfkayınca böyle oldu saglık mülakatında sıkıntı olur mu

 29. Mülakat ve parkur sınavının tarihi sizce ne zaman olabilir 21 inden sonra gibi mi?

 30. Dövme sorun mu? Sırt bölgesinde ve görünmüyo

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir