Ana Sayfa / PAEM / Komiser Yardımcılığı Başvuruları Bugün Başlıyor
komiser-yardimciligi

Komiser Yardımcılığı Başvuruları Bugün Başlıyor

Polis Akademisi tarafından 2017 yılında PAEM(Polis Amirleri Eğitim Merkezine) öğrenci alımlarının ön başvuruları bugün başladı. Adaylar, Polis Akademisinin pa.edu.tr adresi üzerinden e-devlet bilgileri ile PAEM başvurusunda bulunabilecekler. 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak başvuruyla 2000 erkek, 200 kadın olmak üzere 2200 komiser yardımcısı adayı öğrenci alınacak. Adaylardan lisans mezunu olmaları, askerlikle ilgili herhangi bir ilişiğinin olmaması, 2016 ve 2017 KPSS P3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almaları, 1989 ve sonrası doğumlu olmaları gibi şartlar beklenmekte.

Aynı zamanda adayların aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekiyor:

 • Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
 • Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak,
 • Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

PAEM’e başvuracak adayların yukarıda ve yönetmelikte belirtilen diğer şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri bitirilecektir.

2017 PAEM KILAVUZU

ÖNBAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Adayların yukarıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Diğer şart ve bilgileri PAEM bölümümüzden okuyabilirsiniz.

PAEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın PAEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların PAEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

38 Yorum

 1. tahmini spor-mülkat tarihi ne zman olur ?

 2. selam admin ben köprücük kemiğinden ameliyat oldum iz var biraz büyük 10 cm vardır ama yazlık üniforma giydiğimde görünmicek şekilde bu tür şeyleri çok önemsiyorlar mı bilgin varmı ?

 3. 70,3 puanım başvurum kabul edilirmi acaba

 4. 18 ağustosta son sınavıma girip mezun olacağım başvuru yapsam kabul edilir mi? Yaz okulu bitince mezun olmuş olacagım bu konuda bilginiz var mı ?

 5. Merhaba ben parayı yatırıp başvuru yaptım işleminiz başarılı başvurunuz sorunsuz alınmıştır dedi ve başvuru numarası yazdı sizce başvurum sıkıntısız bir şekilde olmuş mudur

 6. Admin askerdeyim 1eylul ternhis olacam basvuru yapabilirmiyim

 7. Askerde olan kişi başvuru yapabilir mi ? Kısa dönem er.tezkere tarihi 7 eylul.

 8. Ayakkabısız 1’69 boyum var 2-3 santim daha asagi cekiyorlar diyorlar ne kadar doğru ?

 9. Lisans eğitimimi bu sene tamamladım.Askerliğimi yapmadım , 2 ay içerisinde askerlik şubesine gitmem söylendi.Askerlik şubesine gidip tecil ettirsem mi uygun olur yoksa hiç ellemesem mi ?

 10. S aleyküm mülakatlar nerede yapılıyor adana’dan başvurucam, bide sol kolumun dirsek kısmında ameliyat izi var sorun olur mu?

 11. Ağustos Celbine askerlik için karar aldırdım. Başvuru yapabilir miyim?

  • Ağustos ayınca mülakat süreci var. O dönem askerlikle alakanız varsa başvuramazsınız. Polis Akademisi’ni arayınız.

 12. Okuldan geçen sene mezun oldum askerlikle ilgili hiç bir tecil işleminde bulunmadım şubeye gidip tecil ettirsem mi yoksa bu şekilde devam etsem sorun olur mu admin “teşekkürler”

 13. Nur:üni öğrencisiyim kpssye girmedim başvuru yapsam gelme şansı varmı

 14. 71 puan aldım sızce mulakata cagırablrmıyım

 15. Tecilim mayısta bitiyor ama bozdurup kasımda gitmek istiyorum tecilimi bozdurursam başvuru yapamaz mıyım?

 16. Kpss den 52 aldım başvurum kabul edilmez dimi admin

 17. Kpss puanım 70.64 sizce mülakata cagrılırmıyım

 18. İyi günler. Başvuru şartlarında lisans 2016 ve 2017 kpss p3 puan türünden 70 veya üzeri puan almış olmak ibaresi geçiyor.Ben basvuru yaptım ama başvuruda 2016 puanım 70 in altında 2017 puanım 70 in üstünde Alımlar 2 yılın puanına bakılarak mı olacak yani ? Bilgisi olan varsa yadımcı olur musunuz?

 19. SINIRDA KALANLAR

  70,95882 kpss puanım var mülakata çağrılır mıyım ?

  • Erkeklerde 70 baraj puanı alan herkesin başvurabileceğini düşünüyorum. Mülakat ve spora başlayın. Mülakat için uygulamamızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir